Barum rally přichystá každoročně svým účastníkům pravidelné vrtochy počasí. Soutěž v okolí Zlína ukázala, jak zrádná umí být, již v páteční městské ´superspeciálce´. Tu vyhrál Václav Pech na voze Mini Cooper a skončil v ní jeden z favoritů celé soutěže Pa

Barum rallye

Volba správného obutí byla rozhodující po celý sobotní den, tratě byly v nepravidelných intervalech zkrápěny deštěm a tak se po celý den střídaly úseky s mokrým a suchým povrchem. Ve vedení se střídal Hänninen s Mikkelsenem, v odpolední části se přidal i Jan Kopecký, který je po sobotě o 11 sekund za vedoucím Hänninenem. Třetí Mikkelsen ztrácí dalších 18 vteřin.

Juho Hänninen: Opět se ukazuje, jak je Barum rally zrádná a těžká soutěž. Volba pneumatik byla dnes rozhodující. Podali jsme koncentrovaný výkon, ale zítra nás čeká úplně nový den.“

Jan Kopecký: „Bylo to dnes jako na houpačce, počasí si s námi hodně zahrávalo. I to ale dělá tuto soutěž tak výjimečnou. Ještě zdaleka není nic rozhodnuto, v neděli čekáme tuhý boj.“

ŠKODA Fabia Super 2000

Barum Czech Rally Zlín kralují po první etapě vozy ŠKODA Fabia Super 2000. První tři pozice drží piloti továrních Fabií Super 2000 v pořadí Hänninen – Kopecký – Mikkelsen. Na čtvrté a páté pozici jedou zatím jezdci na privátních vozech Fabia Super 2000 – Tomáš Kostka a Roman Kresta. Po celou první etapu bylo rozhodujícím faktorem počasí.

Jan Kopecký

Ve druhé etapě si vedl skvěle Jan Kopecký, který útočil na vedoucího Hänninena, přiblížil se mu až na pět vteřin. Ve třinácté zkoušce jej ovšem zradil motor. Škodovku musel odstavit a do cíle nedojel.

Smutný konec

Nakonec smrt jednoho z diváků ve třinácté rychlostní zkoušce předčasně ukončila zlínskou Barum rallye. Vůz Subaru Impreza posádky Václava Kopáčka a Tomáše Singera ve 13. z plánovaných patnácti erzet v zatáčce vyletěl z trati a skončil mezi diváky. Soutěž zařazená vedle českého šampionátu i do seriálu IRC a mistrovství Evropy byla následně jejím ředitelem ukončena.