77. IIHF Mistrovství světa v ledním hokeji

Jako oficiální flotila 77. IIHF Mistrovství světa v ledním hokeji bylo v Helsinkách a Stockholmu organizačnímu výboru předáno 45 nových vozů ŠKODA Octavia Combi. ŠKODA podporuje mistrovství světa v ledním hokeji již po jednadvacáté v roli oficiálního hlav

45 bílých vozů ŠKODA Octavia Combi

Využití nových vozů ŠKODA Octavia Combi – všech v odstínu bílá Candy – pro přepravu funkcionářů a VIP hostů následuje jen několik týdnů po světové premiéře tohoto vozu a souběžně se zahájením prodeje na prvních trzích. „Využití tohoto vozu při jedné z nejdůležitějších sportovních akcí světa je pro model ŠKODA Octavia Combi fantastický start,“ říká Werner Eichhorn, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO pro oblast prodeje a marketingu.

IIHF Mistrovství světa v ledním hokeji

Nová ŠKODA Octavia Combi nabízí prostor ve své nejkrásnější podobě a přesvědčuje svou vysokou funkčnosti, inovativní technikou a dynamicky elegantním designem. „ŠKODA Octavia Combi byla v roce 2012 nejprodávanějším vozem s karoserií kombi v Evropě. IIHF Mistrovství světa v ledním hokeji je dokonalým místem pro premiéru nového vydání našeho bestselleru a bude také skvělým impulsem pro souběžně probíhající zahájení prodeje,“ říká Eichhorn. Pětačtyřicet bílých vozů ŠKODA se bude používat zejména pro přepravu mezi jednotlivými arénami MS, letišti, hotely a dalšími destinacemi v pořadatelských městech Stockholm a Helsinky. Všechny jsou opatřeny polepem v oficiálním designu MS.

125 krát kolem světa

Česká automobilka podporuje každoročně probíhající mistrovství světa v ledním hokeji již od roku 1993. Od samého počátku hrála oficiální flotila vozů pro MS zásadní roli ve sponzorských aktivitách. Flotila, která se každoročně sestává ze 40 až 50 vozů, v uplynulých 21 letech dohromady ujela zhruba 5,2 milionů kilometrů. To odpovídá zhruba 125 cestám kolem světa – a to bez jediného přerušení jízdy z důvodu technické poruchy. Při každém mistrovství světa vozy najedou průměrně 250 000 kilometrů.

Veškeré aktivity značky ŠKODA v rámci IIHF Mistrovství světa v ledním hokeji 2013 se nesou zcela v duchu aktuální modelové ofenzívy. Vedle sponzorské flotily budou vozy ŠKODA včetně nového modelu ŠKODA Octavia v provedení limuzína i Combi vystaveny před hokejovými arénami. Nová Octavia Combi i limuzína na sebe budou přitahovat pozornost i přímo u ledových ploch.

Působení značky ŠKODA je nejdelším hlavním sponzoringem v historii sportovních mistrovství světa a je dokonce oficiálně uznána jako světový rekord i v Guinnesově knize rekordů.