Tovární posádka týmu ŠKODA Motorsport je i přes obtížné podmínky na trati a místy velmi kluzký asfalt v polovině soutěže na vedoucí pozici Rally Korsika. Kopecký s Dreslerem převzali vedení po vítězství v posledním dnešním měřeném úseku.

Rally Korsika

Také 56. ročník legendární asfaltové soutěže na středomořském ostrově Korsika byl první den plný napínavých momentů. Důvodem bylo zejména počasí, které přinášelo na úpatí zasněžených korsických hor dešťové přeháňky.

ŠKODA Fabia Super 2000

Dnešních šest rychlostních zkoušek na technických a vlhkých tratích bylo výzvou pro piloty a celé týmy. Jan Kopecký a jeho ŠKODA Fabia Super 2000 se s podmínkami vyrovnali nejlépe. Kopecký je současným lídrem ERC po třech vítězstvích ve třech startech a obhajuje loňské druhé místo na místní soutěži.

Jan Kopecký

„Byl to pro nás dobrý den, ale zítra je před námi ještě jeden těžký“, říká Jan Kopecký. Před svým triumfem v poslední rychlostní zkoušce obsadil dvakrát druhé místo, jednou třetí, dvakrát místo čtvrté a byl opět jedním z nejkonstantnějších pilotů: „Kvůli novým pravidlům pro výběr pneumatik to bylo dnes obtížné. Technicky jsme vyzkoušeli, co bylo možné a věřím, že jsme na poslední zkoušce našli to správné.“

V sobotu je na programu pět neméně obtížných rychlostních zkoušek se 109,65 kilometry. Také v sobotu přenáší korsickou rally přímým přenosem TV Eurosport.