Mistr Evropy Kopecký slaví letošní šestý triumf v ERC

Čerství mistři Evropy Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem budou bojovat o další titul pro značku ŠKODA. Na 35. ročníku Rally Příbram od 5. do 6. října padne rozhodnutí o vítězi českého mistrovství v rally. Jan Kopecký má před velkým finále šanci obhájit svůj l

Jan Kopecký Mistrem Evropy

„Byl to pro nás úžasný víkend. Jsme mistři Evropy a ještě jsme vyhráli chorvatskou rally. Lepší to být prostě nemůže“, říká Jan Kopecký. Po opatrném začátku převzal tovární pilot ŠKODA Motorsportu na kluzkých asfaltových tratích na pobřeží jaderského moře ještě první den vedení a dojel si bezpečně pro další triumf. „Jet rychle a bez zbytečného rizika – opět jsme našli ten správný mix“, říká pyšně spolujezdec Pavel Dresler.

ŠKODA Motorsport

Tím stanula ŠKODA posádka ve všech svých osmi letošních ERC startech na stupních vítězů. Vrcholem sezony bylo pro Kopeckého s Dreslerem vítězství na domácí Barum Rally ve Zlíně. K tomu slavili triumf na soutěžích v Rakousku, na Kanárských a Azorských ostrovech a v Rumunsku. Kopecký s Dreslerem přitom vítězili na všech površích – od sněhu, přes šotolinu až po asfalt.

ŠKODA Fabia Super 2000

Kopecký tak vyhrál svůj první mezinárodní titul kariéry a zařadil se tím po bok legend jako Němec Walter Röhrl či Ital Miki Biasion. Jako vynikající úspěch celého týmu ŠKODA Motorsport hodnotí zisk titulu také jeho šéf Michal Hrabánek: „Triumfem v evropském šampionátu jsme přidali další velký úspěch do životopisu projektu ŠKODA Fabia Super 2000. Celý tým pracoval tvrdě po celou sezonu, abychom dosáhli tohoto cíle, a toto je pro všechny sladká odměna. Opět jsme potvrdili kvality vozu Fabia Super 2000 a technické kompetence značky ŠKODA.“

Titulem mistrů Evropy jsme dosáhli největšího úspěchu kariéry. Ale i český šampionát je pro nás důležitý, úspěchu podřídíme naše veškeré úsilí,“ říká Kopecký. Stejně jako v mistrovství Evropy ukazují letos Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem i v domácím šampionátu skvělé výkony.

Čtyři triumfy ve čtyřech startech, to je obdivuhodná bilance. Úspěšná posádka zvítězila s vozem ŠKODA Fabia Super 2000 v Rakousku, Hustopečích, Bohemii a naposledy na Barum Rally ve Zlíně. V celkovém hodnocení půjde v Příbrami o souboj s krajanem Václavem Pechem. Soutěž čítá 14 rychlostních zkoušek.

Rally Příbram

„Na Rally Příbram musíme ukázat to nejlepší, co v nás je. Máme za sebou skvělý a silný tým,“ říká Jan Kopecký. Na příbramské soutěži zvítězil na začátku své rallyové kariéry již v letech 2003 a 2004.