ŠKODA Rapid Spaceback Monte Carlo

Po Citigo, Yeti je třetím novým sportovně laděným modelem nová ŠKODA Rapid Spaceback Monte Carlo. Modelem Rapid Spaceback doplnila ŠKODA na podzim 2013 svou nabídku mezi modely Fabia a Octavia. Poprvé tak představila kompaktní hatchback s charakteristický

ŠKODA Rapid Spaceback Monte Carlo

Rapid Spaceback nabízí velký vnitřní prostor, řadu „Simply Clever” prvků, příkladnou úroveň bezpečnosti, nízkou spotřebu a vynikající poměr ceny a nabízené hodnoty. Svěží dynamický design oslovil nové skupiny zákazníků.

Sportovní charakter vozu

Rapid Spaceback Monte Carlo zaujme na první pohled svou dynamikou a prezentací síly. Sportovní charakter vozu dotvářejí černý rámeček masky chladiče, široký černý otvor pro přístup vzduchu s voštinovou strukturou mřížky a černé hlavní a mlhové světlomety. Na bocích odlišují Rapid Spaceback Monte Carlo prahové nástavce v černé barvě.

Paket StylePLUS

Mimořádný sportovní dojem dodává verzi Monte Carlo paket StylePLUS, který zahrnuje černě lakované kryty vnějších zpětných zrcátek, panoramatickou střechu s černě lakovaným střešním spoilerem, prodloužené sklo pátých dveří a zatmavené sdružené zadní svítilny. Dynamický vzhled zádi doplňuje černý zadní difuzor. Rapid Spaceback Monte Carlo přijíždí na černých 16″ nebo volitelně na 17″ kolech z lehké slitiny.

Černo-červeno-šedý interiér

Interiér modelu Rapid Spaceback Monte Carlo je pojat ve sportovním duchu stejně jako exteriér. Tříramenný kožený volant s červeným obšitím doplňuje červeně obšitá manžeta řadicí páky. Kůží je potažena také hlavice řadicí páky a madlo ruční brzdy. Dekorativní lišta s karbonovým vzorem ladí s černou přístrojovou deskou a výplněmi dveří. Sportovní sedadla jsou potažena látkou s černo-červeno-šedým vzorem a šedými podélnými pruhy. I zde jsou pedály z ušlechtilé oceli a vkládané tkané koberce s červeným obšitím. Dekorativní lišty v kombinaci plast-hliník zdobí přední i zadní prahy, vpředu jsou navíc opatřeny logem Monte Carlo.

Kompletní paleta motorů

Rapid Spaceback Monte Carlo se nabízí s kompletní paletou motorů pro modelovou řadu Rapid. K dispozici jsou benzinové agregáty 1,2 MPI/55 kW (75 k), 1,2 TSI/63 kW (86 k), 1,2 TSI/77 kW (105 k) a 1,4 TSI/90 kW (122 k). Nabídku naftových pohonných jednotek tvoří dva agregáty se vstřikováním paliva common-rail: 1,6 TDI/66 kW (90 k) a 1,6 TDI/77 kW (105 k). Rapid Spaceback Monte Carlo vychází z výbavové verze Ambition.

Úspěšné modely ŠKODA Fabia Monte Carlo a Fabia Combi Monte Carlo

Se třemi novými modely se rodina sportovně laděných vozů ŠKODA Monte Carlo rozrostla na celkem pět členů. ŠKODA Fabia ve verzi Monte Carlo je v nabídce od roku 2011, od roku 2013 je pak na trhu Fabia Combi Monte Carlo. A mají úspěch: do dnešního dne prodala ŠKODA celkem téměř 38 000 vozů Fabia Monte Carlo a Fabia Combi Monte Carlo.