ŠKODA AUTO hlavním sponzorem Mistrovství světa v ledním hokeji

ŠKODA AUTO v roce 2014 již po dvaadvacáté podpoří každoročně konané Mistrovství světa v ledním hokeji. Oficiální flotilu 46 vozů značky ŠKODA (38 vozů Octavia a 8 vozů Superb) předala organizačnímu výboru česká automobilka v běloruském Minsku. 78. ročník

Mistrovství světa v ledním hokeji

ŠKODA AUTO podporuje Mistrovství světa v ledním hokeji v roli hlavního sponzora už od roku 1992. To je nejdelší trvání hlavního sponzoringu v historii sportovních mistrovství světa. S řadou doprovodných akcí v rámci MS automobilka osloví zhruba 800 milionů televizních diváků na celém světě. Podpora má dlouhodobý charakter a před dvěma lety byla prodloužena do roku 2017.

ŠKODA AUTO

Hlavní roli v aktivitách společnosti ŠKODA AUTO v souvislosti s MS v ledním hokeji hraje flotila oficiálních vozů. ŠKODA AUTO každoročně poskytuje organizátorům bojů o titul 40 až 50 vozů. V posledních 22 letech ujely tyto vozy v rámci mistrovství světa celkem zhruba 5,5 milionu kilometrů. Přitom nedošlo ani k jedinému přerušení jízdy, způsobenému technickou závadou. Při každém mistrovství ujede flotila vozů ŠKODA celkem necelých 250.000 kilometrů.

ŠKODA Octavia – ŠKODA Superb

S 38 vozy ŠKODA Octavia a 8 vozy ŠKODA Superb vysílá automobilka do Minsku flotilu, která je ve všech směrech velice silná. Nová ŠKODA Octavia je nejlepší Octavia všech dob, nadchne svým dynamickým designem, maximální funkčností a inovativní technikou. ŠKODA Superb byla v roce 2013 podrobena rozsáhlé modernizaci a přijíždí tedy s novými designovými prvky, svěžím interiérem a mnoha technickými novinkami. 46 vozů ve flotile značky ŠKODA bude v první řadě sloužit pro přepravu osob mezi jednotlivými arénami, letištěm, hotely a dalšími místy v Minsku. Vozy, které jsou bez výjimky stříbrné, jsou provedeny v originálním designu MS.

Rapid Spaceback

Vedle flotily pro oficiální reprezentanty a hosty mistrovství se ŠKODA AUTO v Minsku představí na různých doprovodných akcích. Pozornost diváků na sebe přitáhne hned 14 vystavených vozů: na stadionech (Minsk Arena a Cizovka Arena) budou k vidění vozy Octavia RS a Rapid Spaceback. Na letišti v Minsku bude hokejové fanoušky očekávat kvalitně vybavená ŠKODA Superb ve výbavě ‚Elegance’.

2014 IIHF WM App powered by ŠKODA

Kromě toho bude na ledových plochách a mantinelech umístěno také logo české automobilky. Logo se objeví také na dresech a přilbách celkem čtyř týmů (České republiky, Slovenska, USA a Norska). Lahůdkou pro příznivce digitálních aplikací je nová exkluzivní aplikace pro chytré telefony ‚2014 IIHF WM App powered by ŠKODA’.