1.ročník SKODAKLASIK.cz veterán sraz

Novinkou na veteránské scéně je nový sraz pro historická vozidla SKODAKLASIK.cz. Akce proběhla v sousedství Prachovský skal s návštěvou Rumcajsova města Jičína, kde byl veteránům dovolen průjezd městkou bránou.

Web SKODAKLASIK.cz

Novým přírůstkem do rodiny webů pod hlavičkou SKODAHOME.cz je SKODAKLASIK.cz, který do konce letošního roku obohatí portály zaměřené na historická vozidla. Budete na něm nalézat novinky a rady pro majitele veteránů, reportáže z veteránských srazů, fotogalerie a mnoho dalšího. Součástí bude i SKODAMOTOR veterán klub.

1.ročník SKODAKLASIK.cz veterán sraz

Před měsícem za mnou (Olin) přišel Ondra Zlámal s otázkou, zda může pod hlavičkou SKODAKLASIK.cz uspořádat veteránský sraz, nejen pro vozy s okřídleným šípem ve znaku. Šibeniční termín jednoho měsíce na oslovení milovníků starých strojů, přípravu trati s dojednáním všeho potřebného se zdálo jako nemožné, ale nyní můžeme říct, povedlo se.

1.ročník SKODAKLASIK.cz veterán srazu proběhl v Autokempu Jinolice, kam se již v pátek začínaly sjíždět posádky k večerní orientační rally. Více jak desítka vozů byla sice zkropena deštěm, ale posádky strávily hezký večer v přístřešku restaurace za doprovodu kytary.

Sobotní program začínal opět v Autokempu Jinolice registrací účastníků. Před polednem následovala spanilá jízda na Valdštejnské náměstí v Jičíně, kde veteráni mohly projet místní branou, dominantou města. Následoval oběd a po něm start do hlavní soutěže. Podle šipkového itineráře a po splnění několika úkolů přijely posádky k rozhledně Kozákov, kde následovala malá pauza.

Spanilá jízda vrátila posádky z Kozákova do autokempu Jinolice, kde nastal čas rekapitulovat první ročník a rozdat ceny výhercům. Celkem se srazu zúčastnilo na 40 veteránů (33 soutěžících – 7 mimo), kteří nám dali motivaci pro příští, již druhý ročník SKODAKLASIK.cz veterán srazu.

… co závěrem

Hlavní poděkování patří řediteli srazu Ondrovi Zlámalovi za skvělou organizaci, jako i všem účastníkům, kteří přijeli na 1.ročník SKODAKLASIK.cz veterán sraz. Nyní si prohlédněte fotogalerii, kterou nafotil Olin, a pokud vás zaujala, rádi vás přivítáme na druhém ročníku. Poděkování patří i partnerům srazu Autoklub ŠKODA Mladá Boleslav, SKODAHOME.cz, SKODAMOTOR.cz, ÚAMK, PROBRUS, Look-e, Autosport & Tuning.

Velká fotogalerie 1.ročník SKODAKLASIK.cz veterán sraz

Výsledky budou dodány později na stránky SKODAKLASIK.cz