Zahájení sériové výroby ŠKODA KODIAQ v „Qvasinách“

› Rozsáhlé rozšíření a modernizace výrobních zařízení před zahájením výroby v Kvasinách
› Symbolické jednodenní přejmenování Kvasin na ‚Qasiny‘
› Sedmá modelová řada rozšiřuje portfolio značky ŠKODA v silně rostoucím segmentu
› Michael Oeljeklaus: „Zahájení sériové výroby je silným emocionálním momentem pro celý podnik.“

ŠKODA KODIAQ

Zahájení výroby modelu ŠKODA KODIAQ: V závodě ve východočeských Kvasinách dnes začala sériová výroba nového velkého SUV značky ŠKODA. Na oslavu zahájení výroby modelu ŠKODA KODIAQ v závodě v Kvasinách nyní následovalo symbolické jednodenní přejmenování Kvasin na ‚Qasiny‘. Akci podpořilo i vedení obce Kvasiny, které v rámci akce společně se ŠKODA AUTO přelepilo název obce na některých informačních tabulích.
skoda-kodiaq-118
„Máme velkou radost, že se výroba rozbíhá. Zahájení sériové výroby je pro celou společnost a zejména pro kolegyně a kolegy v Kvasinách silným emocionálním momentem,“ říká člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast Výroby a logistiky Michael Oeljeklaus. „V posledních měsících se veškeré osazenstvo intenzivně připravovalo na zahájení výroby našeho nového modelu kategorie SUV,“ dodává Oeljeklaus.

S modelem ŠKODA KODIAQ vstupuje značka do celosvětově nejrychleji rostoucího segmentu. Nejnovější model značky ŠKODA vstoupí v únoru 2017 na trh se všemi přednostmi značky: s výrazným designem a mimořádnou nabídkou prostoru, praktickou inteligencí a inovativními technologiemi, které lze běžně nalézt jen u vozů vyšších tříd. Na mnoha trzích lze nové SUV objednat už teď.
skoda-kodiaq-117
Výrobní zařízení v závodě ŠKODA AUTO v Kvasinách prošla před zahájením výroby nejnovějších modelů české automobilky rozsáhlým rozšířením a modernizací. Vedle nově zprovozněné svařovny a úprav montážní linky byly rozšířeny logistické plochy a lakovna.

Kvasiny jsou jedním ze tří výrobních závodů společnosti ŠKODA AUTO v České republice. V závodě aktuálně pracuje kolem 5 900 zaměstnanců. Závod je tak jedním z největších průmyslových zaměstnavatelů v Královéhradeckém kraji. V současné době zažívá závod největší modernizaci a rozšiřování v celé své historii. V příštích letech vzroste výrobní kapacita tohoto východočeského závodu až na 280 000 vozů ročně. V této souvislosti zaměstná ŠKODA zhruba 2.000 nových odborníků a do roku 2018 do výstavby závodu investuje kolem 7,2 miliard korun.
skoda-kodiaq-116
Vedle modelu ŠKODA KODIAQ s sjíždí v kvasinském závodě z linek i modely SUPERB a YETI. V roce 2015 zde bylo vyrobeno zhruba 142.000 vozů značky ŠKODA. Automobilka je v Kvasinách už 82 let.