Prapodivný prototyp spatřen na české dálnici! Že by nový Yeti?

Odhalení nové Škody Yeti je na spadnutí. Je tedy dost pravděpodobné, že se jeho maskované prototypy prohánějí po našich silnicích, aniž bychom o tom věděli. Možná že jeden takový byl nyní spatřen na moravské dálnici.

S maskovanými prototypy vozů se můžeme potkávat i v tuzemsku stále častěji. Zahalené škodovky těsně před premiérou můžeme nejčastěji potkat v okolí Mladé Boleslavi, stejně jako další modely koncernu Volkswagen. Po Plzni se zase velmi často pohybují zakryté Mercedesy a na Moravě Hyundaie. Je tedy logické, že nejnovější video evokuje zachycení některé z těchto značek, ovšem pravda je jiná. Automobily zde testují i Číňané.

I když to vypadá, že maskované SUV by skutečně mohl být některý z nových automobilů od Škodovky, zvláště pak pokud bylo na efkových značkách a doprovod jí dělala Škoda Roomster. Ovšem bohužel, nejedná se dokonce ani o nové Audi. Testovaný model je chystané SUV Lynk & Co 01, které plánuje svou novinkou zaujmout i evropské zákazníky. Prozrazují to především tvary koncových světel do písmena L.

Novinka této čínské automobilky je výsledkem společného díla Volva a jeho mateřské automobilky Geely. Základ představuje platforma CMA, kterou budou využívat i budoucí kompaktní modely od Volva, jako například crossover XC40. Pohonem této platformě budou hybridní motory pracující s elektromotory o objemu 1,5 litru a sedmistupňovou převodovkou.

Spíše než vzhled bude pro nový model důležitý styl. Automobily budou prodávány především přes internet a promocí prodejen ve velkých obchodních centrech. A služby budou podobné jako od Tesly, zákazníci tedy nebudou jezdit do servisů, ale mechanik k nim domů.

Proč je SUV testováno zrovna u nás netušíme, ovšem vůbec by nebylo divné, kdyby Číňané testovali schopnosti podvozku ve velmi nepříznivých podmínkách.