Posádka Jan Kopecký-Filip Schovánek získala v náročných zimních podmínkách Švédské rallye pro Czech Rally Team Kopecký cenné desáté místo.Švédská rallye je tradičně velmi silně obsazena jezdci ze severských zemí, kteří mají obrovské zkušenosti s touto soutěží a často se specializují ze světových soutěží prioritně na Švédskou rallye. I z tohoto důvodu je pro piloty jiných zeměpisných šířek velmi těžké se v této rallye prosadit.

1171382378

Jan s Filipem do nedělní etapy vstupovali s úkolem dokončit slibně rozjetou soutěž, když především sobotní etapa byla ze strany posádky Czech Rally Teamu Kopecký velmi povedená. Konečné desáté místo je nejlepším umístěním Jana Kopeckého ve Švédské rallye. Deváté místo měl jezdec podporovaný společností Škoda Auto a.s. nadosah, neboť v cíli Jan Kopecký ztrácel na devátou příčku zanedbatelných 5,5 vteřiny.

1171382168  1171382185

"S předvedeným výkonem i dosahovanými časy ve Švédské rallye jsem spokojen. Jan předvedl během všech rychlostních testů stabilní výkonnost, která měla stoupající tendenci. Především se však vyvaroval jezdeckých chyb a to je v takto specifické soutěži dvojnásob cenné.

Během sobotní a nedělní etapy se teploty v dějišti soutěže pohybovaly i pod mínus dvaceti stupni Celsia, ale náš vůz Škoda Fabia WRC fungoval bezchybně i v mrazivém počasí a Jan s Filipem si i v dnešní etapě auto pochvalovali. Velké uznání si zaslouží všichni členové Czech Rally Team Kopecký, kteří i v takto náročných podmínkách perfektně připravovali vůz v servisní zóně.

1171382202  1171382217

Během Švédské rallye jsme získali mnoho cenných údajů pro nastavení vozu v takto specifické soutěži, které bychom rádi využili již v Norské rallye čekající nás příští víkend," řekl v cíli Švédské rallye Josef Kopecký.

"Švédská rallye je úžasnou soutěží. Je mimořádně náročná, ale krásná. S Madsem Ostbergem jsem sváděli téměř během celé soutěže fantastický souboj, který bohužel vyzněl v cíli o pouhých 5,5 vteřiny v náš neprospěch. Vzhledem k délce soutěže se musím znovu zamyslet nad každým detailem, který ovlivnil tento souboj, aby případně další podobný souboj byl rozhodnut naopak v náš prospěch.

1171382235  1171382249

Dnešní etapa byla odlišná od předchozích tím, že na většině rychlostních testů se objevovala šotolina, která velmi výrazně škodila pneumatikám. S problémem s vypadanými hřeby v pneumatikách se dnes potýkali všichni jezdci. Nejenom dnešní etapa, ale i celá Švédská rallye byla pro mě obrovskou školou a za umožnění startu ve Švédské rallye bych rád poděkoval našim partnerům a především společnosti Škoda Auto a.s.," doplnil v cíli Švédské rallye pilot Jan Kopecký.

1171382291

"Snažili jsme se využít v letošním ročníku náš rozpis z loňska, ale vzhledem k velké četnosti změn popisu trati z naší strany jsme se velmi brzy rozhodli, že budeme psát rozpis úplně znovu. Spolu s tím, jak se naše jízda ve Švédsku vyvíjí a zrychluje, potřebujeme jinak popisovat rychlostní zkoušky. Výrazně ubylo brzdných bodů a ani zatáčky již nejsou ve Švédsku tak ostré jako loni," dodal s úsměvem Filip Schovánek.

Převzato z www.motorsport-kopecky.cz