Pražského rallysprintu se zúčastní osm vozů specifikace WRC

Čtrnáctý ročník Pražského rallysprintu má nabitou startovní listinu. Podle internetových stránek závodu se na pátečním startu objeví osm automobilů nejvyšší specifikace WRC, která je k vidění většinou pouze v závodech mistrovství světa.Přihlášku do závodu podal letošní český mistr Roman Kresta, který ale pojede s produkčním Mitsubishi Lancer EVO IX. Vozy WRC budou mít dispozici Václav Pech, Petr Hozák (oba Subaru Impreza WRC), Polák Leszek Kuzaj využije Peugeot 307 WRC, Emil Triner, Slovák Igor Drotár a Petr Brynda usednou do vozu Škoda Octavia WRC, Jan Vanáč vyzkouší Škodu Fabii WRC a Josef Peták bude závodit s Fordem Focus WRC. K vidění budou také speciály Super 2000. Slovák Josef Béreš má Peugeot 207 S2000, polský jezdec Grzegorz Grzyb disponuje Fiatem Grande Punto S2000 stejně jako Milan Pantálek.

K Pražskému rallysprintu tradičně patří, že se na místech spolujezdců objevují známe osobnosti. Letos sice bude chybět premiér Mirek Topolánek, ale předseda Poslanecké sněmovny Miloslav Vlček se sveze s Romanem Krestou. S Vojtěchem Štajfem pojede herec Petr Čtvrtníček, vedle Jiřího Volfa se posadí Marek Vašut.

Rallyespint v hlavním městě zakončí sezonu, centrum oblíbeného podniku bude na Strahově, kde se pojede rychlostní zkouška na stadionu Evžena Rošického. Závodníci pojedou 1,36 kilometrů dlouhý test v pátek i v sobotu, kdy závod končí. Posádky čeká necelých 42 ostrých kilometrů rozložených do šesti měřených úseků.