Dieselová motorizace 1.6 TDI CR DPF/ 77 kW * základní verze již od 594.900,- Kč, varianta Combi již od 614.900,- Kč * nízká spotřeba 5 l/100 km a emise CO2 na úrovni 130 g/km.    

Domácí zájemci o koupi nového vozu mají počínaje dnešním dnem možnost širší volby. Paletu dieselových motorů pro model Superb doplní kultivovaný čtyřválec, který se osvědčil už v modelu Octavia. Nový motor s technologií common rail 1,6 TDI CR DPF/77 kW, nahrazuje starší pohonnou jednotku 1,9 TDI PD se systémem vstřikování čerpadlo-tryska o stejném výkonu, je k dispozici s pětistupňovou manuální převodovkou s pohonem předních kol.

Moderní motor sleduje trend downsizingu; menší objem s vysokým výkonem. Díky nejmodernější technologii vstřikování paliva common rail plní normu EU5 a je nejúspornější dieselovou motorizací modelové řady Superb. Základní verze modelu Superb s novým motorem 1,6 TDI CR DPF/77 kW s pětistupňovou manuální převodovkou ve výbavovém stupni Comfort je v ČR k dispozici již od 594. 900,- Kč. Karosářská verze Combi začíná na 614.900,- Kč.

„Na agregát 1.6 TDI CR DPF jsme skutečně hrdí; představuje ideální kombinaci nejnovějších technologií, úsporného provozu a ekologie. Je to vyspělá pohonná jednotka nabízející výborné jízdní vlastnosti za každých okolností“, říká Dr. Eckhard Scholz, člen představenstva Škoda Auto zodpovědný za technický vývoj.

Nový motor překvapí kultivovaným chodem a nízkou spotřebou na úrovni 5l/100 km.  Díky nízkým emisním hodnotám CO2 (130 g/km pro kombinovaný provoz) významně přispívá ke snižování emisního průměru vozů Škoda. Umožňuje tak spojit úspornost a ohleduplnost k životnímu prostředí s přesvědčivými jízdními vlastnostmi. Vzhledem k vysokému výkonu a maximu točivého momentu 250Nm v rozmezí otáček 1500-2500 min-1 je tato pružná pohonná jednotka alternativou jak do městského, tak i dálničního provozu.

Modely Superb a Superb Combi s motorem 1,6 TDI CR DPF/77 kW je možné s okamžitou platností objednat v síti autorizovaných obchodníků Škoda v České republice.