Rallye Praha Revival 2011

Mistři volantu se sešli se svými závodními stroji na veteránské automobilové soutěži Rallye Praha Revival 2011.

Rallye Praha Revival

Po loňské soutěži Ralye Berounka Revival, která měla velký ohlas u motoristické veřejnosti se letos pod záštitou „Autoklubu svazarmu Bílá Labuť “ konal další podnik tohoto typu, Rallye Praha Revival. O kvalitě tohoto podniku hovoří i to, že po vyhlášení této soutěže, bylo do týdne přihlášeno 109 z možných 120 účastníků. A nebyla to jména ledajaká, jedničku měl Srnský, Syrovátko, Blahna, Hlávka, Valoušek, Zapadlo, Štolfa, Motal, Berger a další zvučná jména, která tvořila historii československého motosportu. Mnozí z nich se svezli po dlouhé době, ale také po dlouhé době potkali své soupeře a kamarády.

Nejpočetněji byla zastoupena značka Škoda

Samozřejmě vozy kterými jeli měly také zvučná jména – Škoda 130 RS, Škoda 130 LR, Škoda 120 S, Audi Coupé Qvatro, Mercedes 190 a další, která se účastnila podniků mistrovství světa šedesátých a sedmdesátých let. Celý podnik se jel formou jízdy pravidelnosti, s divácky zajímavými, takzvanými Schow sekcemi na uzavřených úsecích.

Večery plné dojmů z Rally

„Dědci“, pánové prominou, když se oblékli do závodních overalů a přileb, nasoukali se do kokpitu svých vozů, jako by omládli! Většina z nich za to hned od začátku pěkně tahala. Každý večer bylo po denních porcích RZ posezení. Na něm se vykládali nejrůznější historky ze závodů a utužovala sed stará přátelství.

Vítěz vůz Škoda 130 RS

Absolutními vítězi byla posádka Berger – Petera s vozem Škoda 130 RS. I když o to ani vlastně nešlo. Důležité bylo, že se opět sešla parta nadšenců, která ještě jezdila rallye srdcem.
Více fotek naleznete v naší fotogalerii.

 

Fotogalerie Rallye Praha Revival