Třetí podnik šampionátu SWRC, který hostil italský ostrov Sardínie a jel se stejně jako předešlé dva na šotolině, přinesl důležité body týmu Red Bull Škoda pro další vývoj seriálu. Juho Hänninen skončil druhý, Hermann Gassner pátý. Celkově patří Hännineno

Red Bull Škoda tým

Teploty kolem 23 stupňů, lehký vítr, téměř jasná obloha – ideální soutěžní  podmínky panovaly po všechny tři soutěžní dny Rally Sardínie. Piloti Red Bull Škoda týmu hledali první čtyři rychlostní zkoušky první etapy správný rytmus a až pátá rychlostní zkouška přinesla kýžený posun k lepším časům. Hänninen byl poprvé nejrychlejší a tempo si udržel až do konce páteční etapy. Tu zakončil na třetím místě se ztrátou 18 sekund na druhého Prokopa a dalších 25 sekund na vedoucího Tänaka (oba na Fordu). Hermann Gassner jel celou druhou polovinu pouze s pohonem přední nápravy a nabral ztrátu více než sedmi minut.

Škoda Fabia S2000

V sobotu dotvářela úchvatnou atmosféru druhé etapy spousta natěšených diváků na trati. Sobotní porce šesti erzet začala pro oba piloty Red Bull Škoda týmu snahou o vylepšení pozic. Juho Hänninen k tomu zvolil zcela odlišné nastavení vozu oproti pátku tak, aby podvozek nebyl tak „tvrdý“. Situace Hermanna Gassnera byla o trochu složitější, kvůli ztrátě několika minut z důvodu absence pohonu zadní nápravy nemělo smysl pouštět se do velkého rizika. Juho opět dokázal, že jeho druhé dny bývají na soutěžích úspěšnější a díky třem vyhraným rychlostním zkouškám se posunul na celkové druhé místo a vylepšil své postavení z pátku. Ztráta na vedoucího Tänaka činila před nedělním závěrečným dnem 49 sekund. V pořadí šestý Gassner ztrácel více než 11 minut.

Hänninen druhý, Gassner pátý

Nedělní závěrečné čtyři rychlostní zkoušky o délce 65 kilometrů přinesly mohutný finiš Juho Hänninena. Ve druhé RZ najel na vedoucího Tänaka dokonce 20 sekund, na vítězství to však nestačilo, přestože byl Juho v nedělních zkouškách dvakrát nejrychlejší. V cíli byl Hänninen druhý o 27 sekund za Tänakem, Gassner finišoval na místě pátém.

Juho Hänninen Sardeňskou Rally komentuje

„V pátek jsme nezvolili úplně správné nastavení, podvozek byl dost tvrdý, bohužel jsme s tím museli vydržet celou etapu. Na sobotu jsme setup změnili a to se vyplatilo, s autem jsme byli spokojení, což platilo i pro neděli. V každém případě Tänak jel výtečně, naše druhé místo je pro vývoj šampionátu dalším dobrým vkladem.  Těšíme se do Řecka, kde se pokusíme o premiérové letošní vítězství.“

Hermann Gassner neskrýval zklamání

Celkově však hodnotil soutěž pozitivně: „Určitě jsme mohli pomýšlet na lepší umístění nebýt páteční jízdy pouze s předním náhonem, na nezpevněném povrchu jste tím v obrovské nevýhodě. Dojeli jsme však do cíle na páté příčce, která se počítá, nasbírali spoustu cenných zkušeností do budoucna a už se těšíme na Acropolis.“

Program Red Bull týmu pokračuje v polovině června (16-19) legendární řeckou Rally Acropolis a představí se na ní obě týmové posádky.