Automobilka ŠKODA vystavuje na letošním brněnském autosalonu model Superb Combi s designovým paktem Laurin & Klement. Vůz byl dnes představen v rámci oficiální tiskové konference. Na první pohled zaujme nadstandardní výbavou a ušlechtilými designovými

Designová studie VisionD

K vidění je rovněž designová studie VisionD, kterou ŠKODA nastiňuje budoucí podobu svých vozů. Sportovní charakter značky podtrhuje speciální model Fabia Monte Carlo, jenž navazuje na úspěchy v motoristickém sportu a připomíná stodesetiletou tradici domácího výrobce automobilů v této oblasti.

Světová premiéra na brněnském autosalonu

S designovým paketem Laurin & Klement dostává Superb velmi individuální nádech. Designový paket je určen pro pětidveřový liftback se stupňovitou zádí, tak i pro variantu Combi. Svůj výsadní charakter prezentuje chromovanou mřížkou chladiče na přídi a plaketou Laurin & Klement na zádi vozu.  Exkluzivně pro tento designový paket byla vybrána 18″ kola Sirius z lehké slitiny.

ŠKODA Superb Combi Laurin & Klement

Při nastupování do vozu přivítá Superb Combi s designovým paketem Laurin & Klement cestující prahovými lištami z ušlechtilé oceli nesoucí název paketu. Interiér Executive, který bude nabízen výhradně v rámci designového paketu Laurin & Klement, je spolu s dalšími doplňky sladěn s novým odstínem metalické barvy karoserie hnědá Magnetic. Charakteristickým detailem tohoto designového paketu je logo Laurin & Klement vyražené do čalounění opěradel.  Dle výběru zákazníka může být interiér doplněn o dekorativní lišty v provedení Piano, nebo imitace dřeva.

Šestiválec 3,6 FSI V6/191 kW

Motorizace vybrané pro Superb Laurin & Klement splňují ty nejvyšší nároky na dynamiku jízdy a výkon motoru. Z benzinových agregátů bude k dispozici přeplňovaný čtyřválec 2,0 TSI/147 kW se šestistupňovou automatickou převodovkou DSG a šestiválec 3,6 FSI V6/191 kW, který je rovněž vybaven šestistupňovou automatickou převodovkou DSG a pohonem všech čtyř kol. Příznivci dieselových motorů si přijdou na své díky čtyřválcovému agregátu 2,0 TDI CR DPF/125 kW, jenž je k dispozici v kombinaci s manuální šestistupňovou převodovkou nebo automatickou převodovkou DSG.

Nové logo od roku 2012

Designová studie VisionD, představená na brněnském autosalonu vůbec poprvé v České republice, prozrazuje budoucí podobu vozů značky ŠKODA. Studie vozu nadchne precizními tvary, které byly stvořeny s maximální pečlivostí a pozorností k detailu. Nové logo, které je na studii vozu k vidění, bude již od roku 2012 zdobit nové modely značky ŠKODA. Má jasnější strukturu a působí hodnotněji. V přední partii vozu působí svébytný design výraznějším dojmem, zejména díky markantnímu logu, nově uspořádané mřížce chladiče a čtveřici světlometů seskupených do tvaru připomínajícího čtyřlístek. Zadní partie designové studie vděčí za svoji nezaměnitelnost hlavně novému logu a zadním světlometům. Ty vystihují tvar písmene C, nezaměnitelný charakteristický znak všech vozů značky ŠKODA nejen v noci.

 

 

Fotogalerie ŠKODA Superb Combi L&K