V Mladé Boleslavi 28. června, 2011 – Tovární tým ŠKODA Motorsport se na Rally Bohemia představí s čerstvými vítězi posledního podniku IRC Ypres Rally a současnými lídry šampionátu IRC Freddym Loixem a Frédericem Miclottem.

ŠKODA Auto generálním partnerem Rally

Rally v okolí Mladé Boleslavi se bude muset tentokrát obejít bez stabilní posádky týmu ŠKODA Motorsport Kopecký–Starý. Ve startu jim zabránilo zranění spolujezdce Petra Starého, ke kterému došlo při shakedownu před startem rally v Belgii v minulém týdnu. Automobilka ŠKODA je rovněž generálním partnerem celé soutěže.

Český šampionát se přelévá do rozhodující fáze

Pro celý tým ŠKODA Motorsport je účast na „domácí“ soutěži další příležitostí prezentovat se v České republice. Michal Hrabánek, šéf týmu, k tomu poznamenává: „Start na „Bohemce“ je pro nás samozřejmostí. Mrzí nás, že se na start nemůže postavit posádka Kopecký-Starý, protože zdravotní stav spolujezdce to neumožňuje. Jsem ale přesvědčen, že aktuální lídr IRC Freddy Loix bude velkým zpestřením celé soutěže a pro fanoušky rally skvělou pozvánkou k atraktivní podívané.“

Loixova premiéra na Bohemii

Freddy Loix pojede Bohemii poprvé v životě: „Slyšel jsem, že je Bohemka svým profilem podobná Barumce a to je krásná a těžká soutěž, takže se určitě těším, je to pro mě nová výzva. Je mi líto Honzy s Petrem, společně jsme mohli vytvořit velmi silnou dvojici. Každopádně se budu snažit odvést maximální výkon, a přestože pro mě bude neznalost trati určitou nevýhodou, chceme se s Frédericem poprat o přední příčky.“

Rally Bohemia se jede v okolí Mladé Boleslavi první červencový víkend a na soutěžící čeká celkem 15 rychlostních zkoušek o celkové délce 193 kilometrů.