Barum Czech Rally Zlín je pro značku ŠKODA vrcholem sezony

Vrchol letošní sezony je tu – Barum Czech Rally startuje tento pátek v okolí Zlína a do neděle bude vábit tisíce nadšených fanoušků motorsportu.

Na startu bude kompletní tým ŠKODA Motorsport (Kopecký/Dresler a Hänninen/Markkula) a s továrním vozem se představí obhájce titulu IRC Andreas Mikkelsen se spolujezdcem Olou Floenem.

Tradiční „Barumka“ je součástí všech tří šampionátů, v nichž jezdci na vozech ŠKODA Fabia Super 2000 usilují letos o tituly mezi značkami a jezdci – Intercontinental Rally Challenge (IRC), Mistrovství Evropy (ERC) a Mezinárodního Mistrovství České Republiky (MMČR). Ve všech šampionátech drží ŠKODA aktuálně vedoucí pozici. K hlavním favoritům Barum Rally se bezesporu řadí dvojnásobný vítěz a obhájce loňského prvenství Jan Kopecký, pro kterého je domácí soutěž srdeční záležitostí: „Obrovsky se na Barumku těšíme. Davy diváků zde dokážou vytvořit fantastickou atmosféru. Zároveň startujeme doma, je to pro nás další motivace a výzva současně. Chceme se předvést v nejlepším světle a potvrdit naší pozici v českém šampionátu i v hodnocení výrobců IRC.“ Kopecký s Dreslerem zatím letos vyhráli všech pět soutěží započítávaných do MMČR.
Juho Hänninen s Mikko Markkulou chtějí ve Zlíně učinit rozhodující krok k zisku titulu evropských šampionů: „Na Barumku jsme pořádně nažhavení. Je to jedna z nejtěžších asfaltových soutěží vůbec – jede se v lese na úzkých cestách a povrch silnice je velmi uskákaný. Tato soutěž si vyžaduje absolutní koncentraci. Očekávám tuhé souboje, půjde o nejlépe obsazenou soutěž v letošním roce.“
 
ŠKODA chce ve Zlíně získat další důležité body do hodnocení výrobců IRC. Po téměř dvou třetinách sezony má ŠKODA nakročeno k zisku třetího titulu v IC v řadě.
 
Vedle továrního týmu nabídne ŠKODA ve Zlíně tentokrát ještě něco mimořádného – ŠKODA Motorsport park. Na ploše 2.600 m2 je připraven zábavní program okořeněný atraktivní show a originálními aktivitami. Od pátku do neděle bude na náměstí T.G. Masaryka ve Zlíně otevřen ŠKODA Motorsport park pro všechny zájemce – vstup je volný. V pátek v 16:00 se zde uskuteční autogramiáda posádek továrních Fabií Super 2000 – fanoušky přijdou pozdravit Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem, Juho Hänninen s Mikko Markkulou a Andreas Mikkelsen s Olou Floenem.

Barum Rally je premiérově ve své historii přenášena živě televizní stanicí Eurosport a obdobnou premiéru zažije ´Barumka´ a rychlostní zkoušky z rally také na českém sportovním kanálu ČT4. Vysílat se budou v sobotu slušovická RZ 2 a RZ 4 (10:00-11:00 a 13:00-14:00) a v neděli ve stejných časech rychlostní zkouška Maják-RZ12 a RZ15, která je současně i poslední zkouškou celé soutěže.