ERC Rally Islas Canarias – Jan Kopecký s Fabií je průběžně druhý

Las Palmas, 22. března 2013 – Posádka týmu ŠKODA Motorsport Jan Kopecký / Pavel Dresler figuruje po první etapě Rally Islas Canarias na druhé pozici. Třetí soutěži letošního Mistrovství Evropy vévodí Robert Kubica s výše než minutovým náskokem. První sekc

Pořadí po 1. dni: 1. Kubica, 2. Kopecký + 1:06.7, 3. Breen + 1:51.0

Letošní soutěž připravila na místní poměry neobvyklé podmínky – déšť a mlhu. Dvojnásobný vítěz kanárské rally Jan Kopecký první den komentuje: „Jsme tu počtvrté, ale takové počasí jsme na Kanárech nikdy nezažili. Jedna erzeta se jela za deště, druhá za mokra a mlhy, třetí za krásného slunného počasí. Robert jede skvěle – naše ztráta z ranní sekce je již příliš velká, v žádném případě však nepolevíme v našem úsilí a koncentraci.“ Průběžně vedoucí jezdec Robert Kubica, známý díky svému účinkování ve Formuli 1, řídí vůz Citroen DS3 S2000 RRC s motorem 1.6 turbo. Třetí je Craig Breen na Peugeotu Super 2000.

Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem usilují o „kanárský“ hattrick a chtějí navázat na skvělé představení značky ŠKODA na této soutěži v uplynulých letech, kdy zde piloti vozů Fabia Super 2000 obsadili vždy první příčku.

Rally Islas Canarias pokračuje v sobotu závěrečnou etapou – na posádky čeká ještě šest rychlostních zkoušek o celkové délce 102 kilometrů.