ŠKODA slaví vítězství na domácí půdě. Na Rally Bohemia zvítězili Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem v továrním voze Fabia Super 2000 a připsali si tak letošní třetí prvenství ve třetím startu v českém mistrovství.

První etapa Bohemia Rally

Celkem šest z třinácti rychlostních zkoušek první části letošní Rally Bohemia přetavila ve vítězství posádka továrního týmu ŠKODA Motorsport – Jan Kopecký, Pavel Dresler. Po první etapě tak drží celkově první příčku průběžného hodnocení soutěžních posádek – druhý je Václav Pech s Mini a třetí Roman Kresta s privátní Fabií Super 2000.

ŠKODA Fabia S2000

V polovině soutěže hodnotí výkon posádky pilot továrního týmu ŠKODA Motorsport Jan Kopecký: „Ukazuje se, že to bude až do konce tuhý boj. Jede se ve vysokém tempu, nechceme však zbytečně riskovat. Zítra nás čekají dlouhé rychlostní zkoušky, které budou rozhodovat o závodě.“

Druhá etapa Bohemia Rally

Po vítězství na Jänner rally a nedávném úspěchu v Hustopečích slaví tovární duo také na domácí půdě. Rally s centrem v Mladé Boleslavi, srdci značky ŠKODA, ovládl Kopecký celkově vůbec poprvé v kariéře. „Byla to skvělá a těžká soutěž. Jsme s Pavlem moc rádi, že jsme zvítězili na domácí půdě značky ŠKODA. Máme od automobilky špičkové podmínky a vůz. Děkujeme všem za perfektní podporu.“

ŠKODA Motorsport

Jan Kopecký zvítězil na Bohemii poprvé v kariéře. Druhého Václava Pecha porazil celkově o 26.3 sekundy. Třetí byl Roman Kresta s privátní Fabií Super 2000. Z celkového počtu 18 rychlostních zkoušek jich Kopecký ovádl deset. Rally Bohemia přinesla také zvýšená bezpečnostní opatření na tratích rychlostních zkoušek. Jan Kopecký je hodnotí pozitivně: „Pořadatelé udělali pro bezpečnost maximum a diváci přijali tato opatření s respektem.“

Rally Sibiu

I přes skvělé výkony v českém šampionátu jsou prioritou Jana Kopeckého starty v evropském mistrovství (ERC), kterému v jeho polovině vévodí. Další soutěží je rumunská Rally Sibiu od 25. do 27. července.