V letošní čtenářské anketě renomovaného německého odborného magazínu Auto Zeitung získala ŠKODA hned tři prvenství a stala se tak importérem s nejvyšším počtem vítězství. Hlasování se zúčastnilo celkem 103 074 čtenářek a čtenářů – a jejich volba byla jedn

Auto Trophy 2013

Sériový úspěch: V anketě Auto Trophy 2013 čtenářů časopisu Auto Zeitung se hned tři modely české automobilky umístily na předních místech. Tím se ŠKODA po letech 2007, 2008 a 2011 již počtvrté stala nejúspěšnější importovanou značkou. Ve dvou dalších ročnících ankety Auto Trophy se značka s okřídleným šípem ve znaku dělila o toto ocenění s jinými automobilkami.

ŠKODA Citigo, Yeti a Superb

„Trojitý úspěch v soutěži Auto Trophy nás velice těší. Velice dobrý výsledek modelů ŠKODA Citigo, Yeti a Superb dokazuje, že čtenáři časopisu Auto Zeitung jsou přesvědčeni o vynikajícím poměru ceny a užitné hodnoty, vysoké kvalitě, nadprůměrné nabídce prostoru a užitečnosti mnoha Simply Clever detailů modelů značky ŠKODA,“ řekl předseda představenstva společnosti ŠKODA Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland u příležitosti udílení cen. „To, že modely Citigo a Yeti obhájily své loňské prvenství, dokazuje kvalitu vozů značky ŠKODA.“

CityCars

Mezi importovanými vozy kategorie ‚CityCars‘ zvítězil model Citigo již podruhé za sebou. Nejmenší model značky ŠKODA se s velkým náskokem prosadil před konkurenčními vozy. Více než 28 procent čtenářů hlasovalo pro tento univerzální městský vůz, v němž se snoubí vysoká funkčnost, moderní technologie, dostatek místa a příkladná bezpečnost s atraktivním designem. Vstupní model tradiční české automobilky je k dispozici ve třídveřovém a pětidveřovém provedení.

SUV do 30 000 Euro

Pozornost při udílení ceny v Meilenwerku v Düsseldorfu vzbudilo také setkání s modelem Yeti. Kompaktní SUV značky ŠKODA taktéž podruhé za sebou zvítězilo mezi importovanými vozy v kategorii ‚SUV do 30 000 Euro‘. Čtenáři časopisu Auto Zeitung korunovali model Yeti s jasným náskokem a 17,8 procenty hlasů nejlepším vozem ve své třídě.

Vyšší střední třída

I při vyhlašování vítězů v kategorii importovaných vozů vyšší střední třídy jsme slyšeli: ‚Vítězem se stává…ŠKODA‘. S 26,2 procenty hlasů získala toto prestižní ocenění ŠKODA Superb. Tato na jaře důkladně osvěžená vlajková loď značky ŠKODA přesvědčila elegantním a suverénním designem, mimořádně účinnými motory, vynikající nabídkou prostoru a pro značku ŠKODA typickou vysokou kvalitou. Již v minulém roce se Superb v soutěži Auto Trophy umístil v první trojce.

Auto Zeitung

Anketa Auto Trophy, každoročně pořádaná německým odborným magazínem Auto Zeitung, patří mezi nejvýznamnější čtenářské ankety svého druhu v německy mluvících zemích. V jednotlivých kategoriích se vyhlašují celkoví vítězové a vítězové mezi importovanými vozy. V letošním roce mohli účastníci hlasovat pro své favority ve 13 různých kategoriích, od ‚CityCars‘ až po třídu ‚Supersport‘. Přehled doplňují ještě tři kategorie ‚Cenově nejvýhodnější auto‘, ‚Elektromobily‘ a ‚Nejlepší reklama‘.