Velkolepá premiéra historických vozů značky ŠKODA v Říši středu: Hned při svém prvním startu na rally veteránů v Číně se oba historické vozy, které se soutěže účastní, staly vítězi ve svých kategoriích. V závěru první části ‚Top City Classic Rally China’,

 

„Náš debut na rally historických vozů v Číně nemohl dopadnout lépe,“ říká prezident společnosti ŠKODA China Andreas Hafemann. A doplňuje: „Na ‚Top City Classic Rally China’ se projevuje nadšený zájem Číňanů o veterány. Kromě toho, že jsme při naší premiéře měli možnost předvést dva skutečné historické klenoty značky ŠKODA, se hodnota naší účasti znásobuje dvojím umístěním na nejvyšší příčce“.

Svou velkou premiéru slavila v Číně elegantní ŠKODA Felicia z roku 1961. ‘Automobilová legenda’ 60. let zvítězila v kategorii vozů vyrobených v letech 1947-1961 a zároveň byla zvolena ‚nejelegantnějším vozem’ startovního pole.

Laurin & Klement

Úctu si vysloužil i druhý mladoboleslavský veterán. Vítězem kategorie vozů vyrobených do roku 1930 se v okolí Pekingu se stal Laurin & Klement. Designově i akusticky velmi působivý vůz L&K 300 byl vyroben v roce 1923 a od roku 1974 je ve vlastnictví ŠKODA Muzea v Mladé Boleslavi.

Top City Classic Rally China

Součástí ‚Top City Classic Rally China’ jsou dvě jízdy pravidelnosti a spolehlivosti v regionech Peking (12. až 14. září) a Šanghaj (19. až 21. září 2014). První jízda, která se konala minulý víkend, vedla z metropole Peking do oblíbeného zimního letoviska Čung-li, vzdáleného 530 kilometrů severozápadně od hlavního města a trvala dva dny.

O nadcházejícím víkendu (19. až 21. září) je na programu druhá část závodu veteránů. Ta vede ze Šanghaje jihovýchodním směrem do města Čchien-tao-chu-čen a měří 581 kilometrů. Nádherná trať míjí jedinečné přírodní oblasti, mimo jiné známou obří přehradu ‚Jezero tisíce ostrovů’ o rozloze 573 km2.

Oba závody ‚Top City Rally China’ jsou vypsány jako jízda pravidelnosti a spolehlivosti. Pořadatelem rally je Motor Presse China ve spolupráci s časopisy Motor Klassik a auto motor und sport.

Čína je pro společnost ŠKODA AUTO zdaleka nejvýznamnějším trhem. Z 227 000 vozů značky ŠKODA prodaných v roce 2013 do celého světa byla zhruba jedna čtvrtina určena pro zákazníky Říše středu. Své aktivity na čínském trhu zahájila česká automobilka v roce 2007. Od té doby dodala do Číny více než 1,2 milionů vozů. V prvních šesti měsících tohoto roku se vývoz do Číny zvýšil o 10,3 procenta na 173 400 vozů.