Působivá světová premiéra nejlepšího vozu ŠKODA všech dob. Za doprovodu speciálně pro tento účel zkomponované „Symfonie Superb“ se včera v pražském Fóru Karlín poprvé před početným obecenstvem představila nová ŠKODA Superb. Zcela nově vyvinutá vlajková lo

Nová ŠKODA Superb

Předseda představenstva společnosti ŠKODA AUTO Prof. Dr. h.c. Winfried Vahland u příležitosti světové premiéry třetí generace modelu Superb řekl: „S tímto automobilem vstupuje značka ŠKODA do nové éry. V uplynulých letech jsme naši modelovou paletu obnovili a rozšířili. Nová generace modelu Superb změny umocní a značku dále emocionalizuje. ŠKODA Superb je důkazem našich nemalých ambicí v automobilové střední třídě. Po technické i výtvarné stránce dosahuje špičkové úrovně a odhaluje současné postavení společnosti ŠKODA AUTO. Tento skvělý automobil nadchne pro značku ŠKODA nové zákazníky ze soukromé i podnikatelské sféry,“ dodává Vahland.

ŠKODA AUTO

Slavnostní světová premiéra nové generace modelu ŠKODA Superb se konala včera večer ve Fóru Karlín v Praze. Zhruba 800 hostů z 35 zemí – mezi nimi i zástupci světových médií a vysoce postavení hosté z koncernu Volkswagen, společnosti ŠKODA AUTO i představitelé politického, ekonomického a společenského života – bylo novým špičkovým modelem značky nadšeno. Nová ŠKODA Superb byla nesporně „hvězdou“ večera.

„Symfonii Superb“

Debut nové vlajkové lodi automobilky byl působivě doplněn premiérou speciálně pro tento večer zkomponované „Symfonie Superb“ uvedené věhlasnou Českou filharmonií. Přítomné nadchla napínavá kombinace klasického hudebního tělesa se sólovým partem elektronické hudby v podání tří sólistů (klávesy/syntetizátor, elektrická kytara a housle). Jedná se tedy o velmi originální způsob hudební emocionalizace nové generace modelu ŠKODA Superb. „Symfonii Superb“ složil maďarsko-německý muzikant a hudební producent Leslie Mandoki.

Dalšími vrcholnými okamžiky večera byla skvělá vystoupení americké soulové legendy Chaka Khan a dánské zpěvačky Aury Dione.

ŠKODA Superb představuje již od roku 2001 vrchol modelové palety značky ŠKODA. Dosud (stav k: 31. 01. 2015) dodala automobilka svým zákazníkům více než 700 000 vozů ŠKODA Superb první a druhé generace. Model se tak stal jedním z nejoblíbenějších automobilů střední třídy.