Spektakulární tah ŠKODA Motorsportu: švédský rallyový talent Pontus Tidemand podepsal smlouvu s mladoboleslavskou automobilkou. Bývalý juniorský mistr světa v rally usedne v Asijsko-pacifickém šampionátu (APRC) za volant vozu ŠKODA. Svou premiéru v továrn

ŠKODA Motorsport

„V týmu již máme asijsko-pacifického šampiona Jana Kopeckého a mistra Evropy Esapekku Lappiho, kteří v uplynulých letech podali vynikající výkony. Abychom byli na budoucnost ještě lépe připraveni, vsadili jsme na další velice talentovanou dvojici – Pontuse Tidemanda a Emila Axelssona,“ říká šéf týmu ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek.

ŠKODA Fabia R 5

24letý Tidemand své schopnosti již velice působivě prokázal během své zatím krátké kariéry. Po úspěších v kartingu se v roce 2011 stal nejmladším švédským mistrem v rally všech dob. V roce 2013 získal titul juniorského mistra světa v rally a v loňském roce na sebe upozornil vystoupeními v mistrovství světa FIA v rallycrossu a ve WRC-2. Tidemand s navigátorem Emilem Axelssonem mimo jiné vyhrál svou třídu na ADAC Rallye Deutschland.

Podpisem smlouvy se ŠKODA Motorsport nyní Tidemand udělal další krok na kariérním žebříčku. „Těším se na novou výzvu. Jsem hrdý, že moje jméno nyní figuruje na seznamu pilotů ŠKODA – jedné z nejúspěšnějších značek v rallyovém sportu,“ říká Tidemand.

„Uděláme vše pro to, abychom co nejdříve jeli o místa na stupních vítězů a o vítězství,“ říká jeho zkušený spolujezdec Axelsson (31). Tato dvojice již má zkušenosti s rallyovými speciály ŠKODA: V roce 2014 triumfovali s vozem Fabia Super 2000 na Rally Finnskog v Norsku. A právě s tímto modelem odstartují i do první soutěže APRC na Novém Zélandu.

„Pevně věříme v kvality Pontuse Tidemanda a Emila Axelssona,“ říká Hrabánek a dodává: „Plánujeme, že náš nový tým ještě v tomto roce pojede v APRC s novým vozem ŠKODA Fabia R 5, ostatně finále sezóny se opět pojede na našem nejdůležitějším trhu – v Číně.“