Máme tu dobu letních dovolených – začaly nejkrásnější týdny v roce. Majitelům psů, kteří s sebou své zvíře berou na dovolenou, nabízí ŠKODA praktické příslušenství pro bezpečné a čisté cestování se čtyřnohými mazlíčky. Clever nabídka sahá od bezpečnostníh

ŠKODA AUTO

Ať se jedná o člověka nebo o zvíře – bezpečnost všech členů posádky má pro značku ŠKODA nejvyšší prioritu. Při přepravě psů na zadním sedadle je proto bezpečnostní pás pro psa nezbytnou součástí ŠKODA Originálního příslušenství. Bez tohoto zajištění by bylo zvíře v případě kolize vymrštěno vpřed, což by představovalo ohrožení jen pro čtyřnožce, tak i pro člověka, sedícího před ním. Pás navíc při běžné jízdě zabrání psovi v pohybu a tím i v rozptylování řidiče. Psí bezpečnostní pás lze objednat ve čtyřech velikostech – od S až po XL. Má i další praktické využití: ve spojení s vodítkem lze pás používat i při procházkách a výcviku psa.

Simply Clever

Pokud čtyřnožce za jízdy umístíte na zadní sedačku, postará se praktický ochranný potah o to, aby interiér zůstal čistý. Ať v modelu ŠKODA Citigo nebo ŠKODA Superb: potah je dostatečně velký na to, aby zakryl celou plochu zadních sedaček a ochránil ji před chlupy přepravovaného zvířete a dalšími nečistotami. Pevná tkanina potahu je nepromokavá a snadno omyvatelná. Protiskluzová povrchová úprava zvyšuje bezpečnost za jízdy. Pomocí oček se potah jednoduše připevní k hlavovým opěrkám předních a zadních sedaček.

Bezpečnost

Mnozí majitelé psů ocení prostornost a funkčnost některého z vozů značky ŠKODA ve verzi kombi. Dělící mříže pro modely Fabia Combi, Octavia Combi a Superb Combi zajistí bezpečnou přepravu psa v zavazadlovém prostoru. Pomocí této podélné dělící mříže je možno zavazadlový prostor rozdělit na dvě části. Pes na jedné straně, kufry a další předměty na druhé – to je praktické a zároveň bezpečné.

Totéž platí i pro příčnou dělící mříž, které je k dispozici pro modely ŠKODA Fabia Combi a ŠKODA Superb Combi. Tato vertikální mříž, umístěna přímo za hlavovými opěrkami zadních sedaček, zabraňuje zvířeti v přístupu do prostoru pro cestující. Provedení mříže umožňuje řidiči nerušený výhled vzad.

Aby byl zavazadlový prostor i při přepravě psa co možná nejčistší, je možno jej chránit koberečky nebo podložkami, které jsou k dispozici pro všechny modely. Gumová podložka přesně odpovídá tvaru podlahy zavazadlového prostoru a není ji nutno nijak upevňovat. V případě potřeby lze podložku jednoduše vyjmout a vyčistit. V nabídce ŠKODA Originálního příslušenství je také robustní plastová ochranná vložka do zavazadlového prostoru.

Pro modely ŠKODA Rapid, Rapid Spaceback, Yeti, Octavia a Octavia Combi jsou na přání k dispozici také oboustranné koberce do zavazadlového prostoru. Z jedné strany jsou potaženy tkaninou, z druhé strany pak materiálem, odolnému vůči nečistotám a vodě. Pro čistou přepravu čtyřnohého mazlíčka postačí otočit koberec odolnou stranou vzhůru.