Systém SmartGate: Propojení vozu s vlastními aplikacemi. ‚Simply Clever’: Přístup k užitečným informacím o voze a jeho chování pomocí smartphonu a tabletu. Kompatibilní s operačními systémy Android, iOS a Windows Phone.

SmartLink a SmartGate

ŠKODA přidává plyn i co se týče konektivity svých vozů. Aktuálně nabízí ŠKODA pro modely Fabia, Octavia, Rapid, Rapid Spaceback, Yeti a Superb inovativní řešení pro propojení vozu s chytrým telefonem nebo tabletem. Propojení je možné díky funkcím SmartLink a SmartGate. Zatímco SmartLink umožňuje využívání aplikací chytrého telefonu na displejích informačního systému, SmartGate umožňuje přístup k datům vozu pomocí chytrého telefonu. S touto funkcí a příslušnými aplikacemi lze smartphone nebo tablet spojit s vozem a po ukončení jízdy stáhnout užitečné informace, například o spotřebě paliva, dynamice jízdy nebo servisních instrukcích.

ŠKODA AUTO

S novou funkcí SmartGate, vyvinutou společností ŠKODA AUTO, lze zobrazovat vybraná data o voze v aplikacích na chytrém telefonu nebo tabletu. SmartGate pak může načíst zhruba 40 různých parametrů vozu.

Uživatel pomocí systému SmartGate a odpovídajících aplikací získá užitečné informace, například o hodnotách spotřeby nebo rychlosti. Tato data lze mobilně využívat a v případě potřeby na sociálních sítích sdílet s přáteli a s rodinou. Přenos dat probíhá bezdrátově prostřednictvím Wi-Fi. Systém podporuje operační systémy Android, iOS (Apple) a Windows Phone. Z bezpečnostních důvodů by uživatel po první aktivaci funkce SmartGate měl změnit příslušné heslo.

ŠKODA neustále optimalizuje a rozšiřuje obsluhu a funkce aplikací. Hodnoty jako průměrná rychlost, náklady a další informace lze zobrazovat prostřednictvím ŠKODA Drive App. Lze si také prohlédnout ujetou trasu na mapě. Seznam jízd lze uložit ve ŠKODA Drive Portal. Zde je možno data spravovat, využívat pro užitečné statistiky nebo grafické výstupy a sdílet je s přáteli.

Pro určité nouzové situace je užitečná ŠKODA Service App. Jako jakýsi mobilní servisní asistent poskytuje tato aplikace funkce a informace o voze, kdykoli budou potřebné.

ŠKODA G-Meter App analyzuje chování vozu z jiné perspektivy. Zobrazuje hodnotu zrychlení, rychlost, otáčky motoru, brzdění, řazení a sílu, působicí na pedál plynu. Aplikace varuje, pokud bude některá ze zadaných hodnot překročena.

S aplikací ŠKODA MFA-Pro App se chytrý telefon změní v rozšířený palubní počítač (u vozů značky ŠKODA zvaný multifunkční displej = MFA). Umožňuje přístup k více než 40 parametrům palubních systémů.

ŠKODA Performance App je aplikace pro záznam výkonových parametrů vozu při jízdě, s možností následné analýzy všech zaznamenávaných parametrů (rychlost, otáčky motoru, zrychlení, tlak na plynový pedál a doba brzdění).

Aplikace ŠKODA Motor Sound simuluje zvuk motoru vozu. Simulace funguje na bázi analýzy dat o poloze plynového pedálu nebo otáček motoru. K dispozici jsou tři druhy zvuku motoru.

Závodnickou zábavu za jízdy nabízí aplikace ŠKODA Smart Racer. Rychlost herního automobilu se přitom přizpůsobí reálné rychlosti vozu značky ŠKODA.

Aplikace jsou k dispozici zdarma ke stažení v Apple Store, Google Play a Windows Store.