Závod ŠKODA AUTO ve Vrchlabí získal mezinárodní ocenění ‚Továrna roku 2015/Global Excellence in Operations (GEO)’ v kategorii ‚Vynikající rozvoj výrobního závodu’. Ve Vrchlabí vyrábí ŠKODA AUTO již od roku 2012 moderní automatickou převodovku s přímým řaz

ŠKODA AUTO ve Vrchlabí

Výrobní závod byl oceněn na základě kritérií, jako jsou zhodnocení, spokojenost zákazníků, kvalita, inovace a hospodárnost. Prvním místem v kategorii ‚Vynikající rozvoj výrobního závodu’ letos odborná porota ocenila proměnu ŠKODA AUTO ve Vrchlabí z montáže vozů v moderní výrobu převodovek. Sedmistupňová automatická převodovka s přímým řazením DQ 200, která se ve Vrchlabí vyrábí, se používá jak ve vozech ŠKODA, tak v modelech ostatních koncernových značek a patří k nejmodernějším automatickým převodovkám v automobilovém průmyslu.

„Jsme moc rádi, že byl náš závod Vrchlabí zvolen ‚Továrnou roku 2015’,“ říká člen představenstva ŠKODA AUTO za oblast výroby Michael Oeljeklaus. „Společným úsilím firmy, pracovníků i odborů jsme v průběhu posledních let udělali z Vrchlabí technologicky vyspělý výrobní závod. Vítězství v kategorii ‚Vynikající rozvoj výrobního závodu’ je proto velkolepým uznáním. Cena patří z velké části místnímu osazenstvu výroby, které tyto změny svou vysokou kompetentností, angažovaností a flexibilitou spoluvytvářelo. Dnes je toto výrobní místo díky produkci DSG skvěle zavedeno a má do budoucna ty nejlepší vyhlídky,“ říká Oeljeklaus.

Počátkem roku 2011 byla koncernem Volkswagen schválena výroba převodovek DQ 200 ve Vrchlabí. V říjnu 2012 sjela první převodovka DQ 200 z výrobního pásu. Do místní výroby DSG investovala ŠKODA spolu s koncernem Volkswagen dosud na 220 milionů Euro. Většina z toho šla na technická zařízení a další opatření jako například tréninkové centrum výroby převodovek, oblast logistiky, měrové středisko, laboratoře a centrum analýzy kvality. Za zhruba 27 milionů Euro byly postaveny nové budovy a realizovány modernizace stávajících zařízení.

V současné době ŠKODA AUTO výrobní kapacity závodu dále rozšiřuje. Do března vzroste denní objem výroby z 1 500 na 2 000 převodovek DQ 200. Do rozšíření investuje automobilka dalších 25 milionů Euro. Již v roce 2014 došlo ke zvýšení výrobní kapacity z 1 000 na 1 500 převodovek DQ 200 denně.

Dosud bylo v závodě vyrobeno celkem na 910 000 převodovek DQ 200. Ve výrobě převodovek ve Vrchlabí je zaměstnáno zhruba 1 000 pracovníků. ŠKODA AUTO je tak jedním z největších a nejdůležitějších zaměstnavatelů v regionu. Počátkem tohoto roku byla firma vyznamenána za svůj společenský přínos k rozvoji regionu Vrchlabí v rámci soutěže ‚Česká inovace’.