› Obhájci titulu Jan Kopecký/Pavel Dresler zopakovali loňské vítězství na Rally Šumava Klatovy, Pontus Tidemand/Jonas Andersson na druhém místě
› Triumfální úspěch jezdců značky ŠKODA a doprovodný program ve ŠKODA Parku nadchly tisíce fanoušků
› Michal Hrabánek: „Skvělý začátek sezóny na domácí půdě naší značky.“

ŠKODA Motorsport

Oslavovaným dvojitým vítězstvím předvedl tým ŠKODA Motorsport perfektní start do sezóny českého mistrovství v rally (MČR). Tisíce fanoušků slavily na 51. Rally Šumava Klatovy vítězství obhájců titulu Jana Kopeckého/Pavla Dreslera, kterým se podařilo zopakovat úspěch z loňského roku. Druhá tovární posádka ŠKODA Pontus Tidemand/Jonas Andersson se, coby hosté na českém mistrovství, umístila se ztrátou pouhých 26,1 sekund na místě druhém. První rally sezóny MČR 2016 byla triumfálním úspěchem značky ŠKODA: ta k prvnímu výročí úspěšného vstupu modelu Fabia R5 do rally obsadila všechna místa na stupních vítězů.skoda-fabia-R5-sumava2016-SP_6509

ŠKODA Fabia R5

„Je to skvělý začátek sezóny na domácí půdě naší značky. Před rokem Jan Kopecký a Pavel Dresler na Rally Šumava Klatovy hned při světové premiéře oslavili s naším vozem ŠKODA Fabia R5 první vítězství. To, že náš soutěžní speciál byl úspěšný v tak rozmanitém startovním poli, je potvrzením skvělé práce celého týmu ŠKODA,“ řekl šéf ŠKODA Motorsportu Michal Hrabánek. Za oběma továrními posádkami se na třetím místě umístili Pavel Valoušek/Veronika Havelková, rovněž s vozem ŠKODA Fabia R5.

Za nádherného počasí začala rally konaná na Šumavě a v jejím okolí nejrychlejším časem hlavního rivala značky ŠKODA, Václava Pecha, na první rychlostní zkoušce. Na zbývajících jedenácti zkouškách ale již dominovaly zeleno-bílo-černé vozy továrního týmu ŠKODA Motorsport. Zkušený 34letý Kopecký převzal nejlepším časem na druhé rychlostní zkoušce vedení a nepustil jej až do cíle. Po 150 kilometrech na úzkých asfaltových silnicích oslavoval Kopecký před nadšenými fanoušky rally po vítězstvích v letech 2012 a 2015 svůj třetí úspěch na tomto tradičním podniku.skoda-fabia-R5-sumava2016-SP_6498

„Super vítězství za krásného počasí a nadšení fanoušci – co víc si přát. Náš vůz Fabia R5 byl opět úžasně rychlý a spolehlivý. Pontus nám ale vítězství opravdu neulehčil,“ komentoval Kopecký. Zajel nejrychlejší čas v sedmi rychlostních zkouškách, jeho švédský týmový kolega Tidemand ve čtyřech. „S Janem to byl nádherný souboj s jeho zaslouženým vítězstvím. Tato rally v Česku pro mne byla obrovskou zábavou a zároveň i perfektní přípravou na následující úkoly v mistrovství světa v rally,“ komentoval asijsko-pacifický šampion Tidemand. Od 19. do 22. května se posádky Tidemand/Andersson a Kopecký/Dresler zúčastní podniku mistrovství světa v Portugalsku v kategorii WRC 2.

Úvodní soutěž MČR kolem Klatov byla také velkým úspěchem pro ŠKODA AUTO Česká republika. Tisíce fanoušků proudily pod zářícím sluncem do ŠKODA Parku v servisním parkovišti v Janovicích, kde byl pro návštěvníky připraven atraktivní doprovodný program. „Začátek sezóny v MČR se značce ŠKODA perfektně vydařil – jak na tratích rally, tak mimo ně. Děkuji četným návštěvníkům, kteří v tak hojném počtu navštívili ŠKODA Park a projevili velký zájem o naše úspěšné modely,“ bilancoval Luboš Vlček, šéf prodejní organizace ŠKODA AUTO Česká republika.

Číslo pro Rally Šumava Klatovy: 8

Před rokem oslavili Jan Kopecký/Pavel Dresler na Rally Šumava Klatovy světovou premiéru na rally s vozem ŠKODA Fabia R5. O pouhý rok později bylo ve startovní listině osm (!) nových soutěžních vozů. Kromě obou hightech vozů továrního týmu se na vůz Fabia R5 spolehlo šest dalších jezdců ze zákaznických týmů. V top ten celkové klasifikace se nakonec umístilo šest vozů ŠKODA. Kromě čtyř Fabií R5 to bylo vždy po jednom jezdci s předchozím modelem Fabia Super 2000 a Fabia WRC.skoda-fabia-R5-sumava2016-SP_6533