› Tovární posádka Jan Kopecký/Pavel Dresler počtvrté za sebou zvítězila na Rally Bohemia před branami automobilky ŠKODA v Mladé Boleslavi
› Zvláštní černá barva vozu nadchla nejen fanoušky u trati, vzpomínka na legendární československý kultovní film byla naprostým úspěchem
› Kopecký/Dresler po čtvrtém vítězství ve čtvrtém podniku sezóny s nejlepšími vyhlídkami na obhajobu titulu v českém mistrovství v rally (MČR)
› Michal Hrabánek: „Úspěšný rallyový víkend pro značku ŠKODA“

ŠKODA Fabia R5 “Ferat”

Lovec rekordů Jan Kopecký se svým úžasným černým vozem FABIA R5 oslavil triumf na domácím podniku značky ŠKODA. Společně se spolujezdcem Pavlem Dreslerem vyhrál 34letý jezdec počtvrté za sebou Rally Bohemia před branami automobilky ŠKODA v Mladé Boleslavi. Suverénní tovární posádka tak zůstala i po čtvrtém podniku sezóny českého mistrovství v rally (MČR) neporažená a má ty nejlepší vyhlídky na úspěšnou obhajobu titulu. Asi o hodinu dříve triumfoval zhruba o 600 km dále vůz FABIA R5 s posádkou Teemu Suninen/Mikko Markkula na Polské rally a zajistil tak páté vítězství značky ŠKODA po sobě v seriálu FIA Mistrovství světa v rally (WRC 2).fabia-R5-feret-SP_6673

„Byl to skutečně úspěšný víkend pro značku ŠKODA. Velká chvála patří celému týmu ŠKODA Motorsport, který tak výborně zvládl dvojí zátěž na dvou tak důležitých rally,“ bilancoval šéf ŠKODA Motorsportu Michal Hrabánek. „Jan Kopecký a Pavel Dresler opět ukázali, že jsou skutečným vzorem stálé výkonnosti. Velkým úspěchem bylo i zvláštní černé lakování našeho vozu ŠKODA FABIA R5. Tisíce fanoušků na naší domácí rally byly nadšeny.

Černý soutěžní speciál byl skutečně velkým lákadlem na trati i v servisním parkovišti Rally Bohemia. Soutěžní vůz s pohonem všech kol má svým vzhledem připomínat legendární vůz ŠKODA 110 SUPER SPORT (Ferat), který díky filmu Upír z Feratu získal v tehdejším Československu kultovní postavení. 35 let od vzniku tohoto hororového filmu s prvky science-fiction oslavila značka ŠKODA černým vozem FABIA R5, uvedením tohoto filmu, velkou výstavou ve ŠKODA Muzeu a samozřejmě úžasnou jezdeckou show Jana Kopeckého na asfaltových tratích lemovaných tisíci fanoušků.fabia-R5-feret-SP_6694

Zkušený jezdec značky ŠKODA převzal vedení po druhé rychlostní zkoušce a poté ho nejrychlejšími časy na asfaltových tratích, které byly po dešti kluzké, stále zvyšoval. Po 150 měřených kilometrech měl Kopecký nakonec náskok 1:00,4 minuty před svým hlavním rivalem Václavem Pechem. Po letech 2004, 2005, 2013, 2014 a 2015 je to pro Kopeckého celkem šesté vítězství na Rally Bohemia a současně také vyrovnání dosavadního rekordu Romana Kresty. S novým vozem FABIA R5 vyhrál Kopecký všech devět soutěží, kterých se v českém mistrovství v letech 2015 a 2016 zúčastnil. Značka ŠKODA tak na Rally Bohemia zůstává od roku 2009 neporažená.

„Vítězství na domácí rally značky ŠKODA pro nás má vždy mimořádný význam. Na kluzkých tratích byly těžké podmínky, ale podařilo se nám udržet kontrolu. Bylo hezké, že jsme si mohli zblízka užít nadšení fanoušků nad naším černým vozem FABIA R5,“ komentoval soutěž Kopecký. Výborný výkon předvedl také německý mladík Fabian Kreim, který s podporou týmu ŠKODA Motorsport oslavil svou premiéru v českém mistrovství. První den měl namířeno na stupně vítězů, ale pak ho defekt pneumatiky odsunul o něco dozadu. Nakonec skončil na sedmém místě.

I přes proměnlivé počasí měl opět velký úspěch ŠKODA Park. Mimořádný zájem byl i o zvláštní akce související s oslavou jubilea kultovního filmu Upír z Feratu.

Rally Bohemia – konečný stav, celková klasifikace

1. Kopecký/Dresler (CZ/CZ);ŠKODA FABIA R5: 1:32.35,3 hod.
2. Pech/Uhel (CZ/CZ);Porsche 997 GT3: + 1.00,4 min.
3. Vlček/Žáková (CZ7CZ);Ford Fiesta R5: + 2.06,7 min.
4. Štajf/Rajnoha (CZ/CZ);ŠKODA FABIA R5: + 2.27,9 min.
5. Jakeš/Ehlová (CZ/CZ);Citroën DS3 R5: + 3.06,8 min.

Číslo pro Rally Bohemia: 8

Rally Bohemia, soutěž s dlouhou tradicí, se při svém 43. ročníku rozhodovala na minimálním počtu pouhých osmi rychlostních zkoušek – tento formát kritizoval i Jan Kopecký. I přesto zkušený jezdec vyhrál se svým černým vozem ŠKODA FABIA R5 pět z osmi rychlostních zkoušek.