› Bezchybná bilance: Posádka Jan Kopecký/Pavel Dresler dosáhla v pěti dosavadních závodech pěti vítězství v sezóně v domácím mistrovství MČR a v předstihu si zajistila titul
› Čtvrtý národní mistrovský titul pro Jana Kopeckého po triumfu na Barum Czech Rally Zlín proti evropské elitě – netradiční červeno-černé provedení vozu nadchlo fanoušky
› Michal Hrabánek: „Optimální odměna za tvrdou práci celého týmu“

ŠKODA FABIA R5

Tovární posádka ŠKODA Jan Kopecký/Pavel Dresler vyhrála Barum Czech Rally Zlín a v předstihu tak obhájila titul v českém mistrovství v rally (MČR). Kopecký po vítězství v letech 2004, 2012 a 2015 vyhrál domácí mistrovství počtvrté. Zkušený jezdec nebyl se svým vozem ŠKODA FABIA R5 v působivém červeno-černém netradiční provedení poražen ani na pátém podniku sezóny MČR a prosadil se i proti evropské elitě. Úspěšná posádka ŠKODA Kopecký/Dresler sváděla během tří dnů rally dramatický souboj s ruskou posádkou Alexej Lukjaňuk/Alexej Arnautov, která po nehodě na poslední rychlostní zkoušce všechny šance ztratila.Skoda-fabia-R5-red-barumka-2016-09

„Barum Czech Rally Zlín je klasický podnik a také letos byla skutečným vrcholem sezóny. Blahopřání Janu Kopeckému a Pavlu Dreslerovi, kteří si v dramatickém duelu udrželi pevné nervy a přivezli domů vítězství. Obhájili jsme tak s vozem ŠKODA FABIA R5 mistrovský titul z loňského roku. Jan Kopecký a Pavel Dresler si i v pátém podniku v této sezóně udrželi čistý štít, a to hovoří za vše. Úspěšná obhajoba titulu je na konci optimální odměnou za tvrdou práci celého týmu,“ řekl šéf ŠKODA Motorsportu Michal Hrabánek.

Barum Czech Rally Zlín tvořilo letos 15 rychlostních zkoušek o celkové délce 229,94 měřených kilometrů, z nichž posádka Jan Kopecký/Pavel Dresler vyhrála celkem deset. Tradiční rally byla ve znamení souboje tovární posádky ŠKODA s ruskou dvojicí Alexej Lukjaňuk/Alexej Arnautov. Po celou rally dělilo obě posádky pouze několik sekund. Na poslední rychlostní zkoušce ruská dvojice po nehodě z druhého místa odstoupila. Tisíce nadšených fanoušků prožívaly drama zblízka a jásaly, když dvojice Kopecký/Dresler přijela s vozem FABIA R5 v netradičním červeno-černém provedení do cíle. Kopecký se v cíli neubránil slzám.Skoda-fabia-R5-red-barumka-2016-16

„Svoji radost ani neumím vyjádřit slovy. Zajeli jsme zde na Barum rally nejen páté z možných šesti vítězství sezóny, ale navíc jsme rozhodli české mistrovství v rally. Vyhrát titul je vždy velice těžké, ale obhájit ho je ještě těžší,“ řekl Jan Kopecký. „FABIA R5, grandiózní tým ŠKODA Motorsport a má rodina jako morální podpora, ti všichni mi tento milník mé kariéry umožnili. Při tak vysoké úrovni jako byla zde ve Zlíně, bylo vidět, jak silné máme auto. Velký kompliment patří také Alexeji Lukjaňukovi a Alexeji Arnautovi, kteří nám to po celý víkend dělali velice těžké.“

Celkem bylo na rally kolem Zlína na startu jedenáct vozů ŠKODA FABIA R5, nakonec jim připadlo prvních pět míst. Tomáš Kostka obsadil druhé místo před Janem Černým. Posádka Fabian Kreim/Frank Christian jedoucí s podporou týmu ŠKODA Motorsport skončila i přes proraženou pneumatiku na místě pátém. „Jsem s naším výkonem na Barum Czech Rally Zlín spokojený. Nadšení českých fanoušků je enormní a bylo hezké, že jsem opět mohl v Česku sbírat zkušenosti,“ řekl Kreim.

Konečný stav Barum Czech Rally Zlín:

1. Kopecký/Dresler (CZ/CZ)        ŠKODA FABIA R5        2:07.34,7 hod.
2. Kostka/Kučera (CZ/CZ)        ŠKODA FABIA R5        + 2:34,0 min.
3. Černý/Černohorský (CZ/CZ)        ŠKODA FABIA R5        + 2:41,9 min.
4. Valoušek/Havelková (CZ/CZ)    ŠKODA FABIA R5        + 3:47,7 min.
5. Kreim/Christian (D/D)        ŠKODA FABIA R5        + 5:16,1 min.

Číslo dne: 4

Tovární jezdec ŠKODA Jan Kopecký vyhrál na Barum Czech Rally Zlín po letech 2004, 2012, 2015 svůj čtvrtý titul v českém mistrovství. A to zaslouženě: se spolujezdcem Pavlem Dreslerem triumfoval v aktuální sezóně českého mistrovství v rally (MČR) na všech pěti konaných rally. To, že tato dvojice jezdí jinou ligu, dokazuje náskok 2:34,0 min na druhou posádku na Barum Czech Rally Zlín, Tomáš Kostka/Ladislav Kučera.