Seat pojmenuje auto podle vašeho návrhu

Přáli jste si někdy, aby se váš automobil jmenoval přesně podle vašeho přání? Seat vám to nyní umožní. Stačí jen vybrat správné jméno pro nové SUV a pokud se bude Seatu líbit, bude jej nosit celá modelová řada.

Dávat jméno automobilům, to je alchymie. Jedná se o velice složitou věc, protože jméno by se nemělo shodovat s žádným jiným, které již automobilka použila, zároveň by mělo nějakým způsobem vyjadřovat podstatu vozu, a také by mělo představovat jakýsi návod, jak se v automobilu orientovat. Například Škoda má například jednotící písmeno pro své SUV modely Q.

Mnoho lidí však není se jménem svého vozu spokojeno, a tak mu dávají vlastní jména, jenomže to není tak úplně ono. S problematikou pojmenování své novinky se nyní potýká i Seat. Jak je známo, ten své modely pojmenovává podle španělských míst, ať už se jedná o regiony či města. Nyní se však rozhodl, že na to půjde od lesa, a výběr jména svěřil do rukou svých zákazníků.

Oba doposud známé modely SUV mají ve jméně společné písmeno A. Dvojče Karoqu nese název Alteca a k němu by v nejbližší době měl přibýt ještě menší crossover Arona. Je tu však ještě jeden model, který se bude pohybovat na hranici nižší střední a střední třídy, tedy dvojče Kodiaqu. A právě u něj Seat neví, jaké jméno by mu měl dát. Tedy ruku na srdce, on to asi tuší, ale proč trochu nenastartovat marketing že?

I vy tak můžete navrhnout jméno automobilu. Stačí jen na sociální sítě umístit hashtag #SEATseekingName a za něj napsat vlastní tip. Je zde určitá šance, že se váš návrh probojuje až do elitní skupiny, která bude odhalena na frankfurtském autosalonu. Z této skupiny pak budou opět zákazníci volit svého šampiona a finální jméno, které nakonec model hrdě ponese. Tak přemýšlejte a třeba se díky tomu zapíšete do historie.