V čem jezdí Horacio Pagani?

Horacio Pagani je zakladatelem stejnojmenné automobilky, která vyrábí sportovní automobily. Někdo by možná čekal, že bude jeho garáž nacpaná vozy jeho vlastní výroby, jenže to je omyl. V jeho domě bydlí hned několik sportovních vozů od konkurenčních značek.

Mnoho lidí pracujících pro danou automobilovou značku bere za svou čest a povinnost jezdit zásadně vozy dané značky. To ovšem neplatí pro Horacia Paganiho, který je zakladatelem italského Pagani. Tato značka patří mezi špičkové výrobce supersportů s velice ojedinělým designem a jízdním projevem.

Pokud nahlédneme do garáže pana zakladatele, najdeme zde například Porsche, které je absolutním technickým vrcholem svého druhu. Jedná se o model 918, tedy hybrid, které je ve sbírce i přesto že Horacio nemá hybridy rád. Sám o něm tvrdí, že si jej pořídil díky jeho technické vyspělosti, která nemá obdoby a nestačí na ní ani Ferrari.

Ferrari však taktéž tvoří část sbírky a to Ferrari F12tdf. Horacio o něm hovoří s velkou láskou a vzpomíná, že když poprvé do vozu nasedl, měl z něj husí kůži. Krom standardních vozů bychom u něj v garáži našli i velice výjimečné vozy jako je například Mercedes-AMG Project One, který má technologie Formule 1. Jedná se o automobil, který ještě nebyl uveden do prodeje, což z něj činí skutečnou raritu.

Za svůj vůbec nejhezčí kousek své sbírky pak označuje Ford GT ve své nejnovější podobě. Byl prvním člověkem, kdo jej objednal v Evropě. Sám považuje tento automobil za to nejhezčí, co bylo za posledních 20 let stvořeno. Je až neuvěřitelné, v jakých superlativech Pagani mluví o konkurenci. Například si velmi cení McLarenu, který jej okouzlil svým sídlem a již nyní plánuje pořízení novinky jménem P1.