Hybridní Lamborghini

Hybridní ručka klepe na dveře i v Sant´Agatě, u výrobce sportovních vozů Lamborghini. Je jasné, že se ani tento italský producent elektrické budoucnosti nevyhne a my vám dnes přinášíme ukázku toho, jak by tato budoucnost mohla vypadat.

U Lamborghini teď mají poměrně čilo kvůli velkému SUV Urus, ovšem italská značka rozhodně ví, co jí jde nejlépe a v této oblasti chce samozřejmě podnikat i do budoucna. U svých vozů chce zachovat atmosferické motory, dokud to jen půjde, ale je jasné, že se hybridnímu pohonu nevyhne. Jak ale takové hybridní Lambo bude vypadat?

Možno podobu nám nastínil ruský designér Lazarev, který dokázal, že ani hybridní automobil nemusí vůbec vypadat nudně jako třeba Toyota Prius, ale může mít potenciál a vypadat velmi exoticky. Jeho návrh prostě stojí za to!

Nazval jej Lamborghini Forsennato a svou siluetou jasně odkazuje na klasické bratry. Klínový profil jasně říká, že tohle je automobil ze Sant´Agaty, kdy se poprvé objevil u modelu Countache. Některými detaily dokonce automobil přímo odkazuje na jiné modely značky, jako například podobnou přídí jako u Aventadoru či žaluzie kryjící motorový prostor stejně jako u Miury.  I přesto je však návrh stále velice originální.

Příď působí velice dramaticky a zdobí jí úzké světlomety tvořené diodami. Nechybí ani množství karbonových dílů, koncová světla jsou taktéž diodová do tvaru ležícího písmene Y jako u Yenena. Záď je doslova prošpikovaná množstvím chladicích otvorů a dominuje jí centrálně umístěná koncovka výfuku. Zajímavostí jsou i ploutvičky na střeše vozu, které mají pomáhat směřování vzduchu po karoserii a které evokují býčí rohy.

Forsennato je velice povedený návrh, který by v případě realizace vůbec nezůstal stranou. My mu dáváme velký palec nahoru.