Druhá série obnoveného automobilového pořadu Top Gear s trojicí moderátorů LeBlanc, Harris a Reid je ve svém finiši. A můžeme říci, že v mnoha ohledech má navrch nad konkurenční The Grand Tour.

Top Gear vs The Grand Tour

Když v pořadu Top Gear skončili jeho hlavní moderátoři, vypadalo to, že tento pořad zcela zanikne. Moderátoři totiž následně odešli do Amazonu, kde založili vlastní pořad. Moc pořadu neprospělo ani nové obsazení v podobě hlavního moderátora Chrise Evanse, který se divákům vůbec nelíbil. Jenže další moderátorská proměna oživeného pořadu se povedla a tak konečně můžeme říci že Top Gear je plně konkurence schopný pro The Grand Tour.

Takový pocit alespoň vyvolala 25. série, kterou vedlo moderátorské trio LeBlanc, Harris a Reid. Ty navíc v epizodních rolích doplnila Sabine Schmitz a Eddie Jordan. Těmto lidem se skutečně podařilo velké díly a nejen že udrželi pořad při životě, ale dali mu i nový šmrnc.

Kvalita v novém kabátu

Nový Top Gear není tolik politicky nekorektní, jako za časů Clarksona a spol. a možná že v něm není ani tolik specifického humoru, ale konečně tu máme zase pořad vyloženě o automobilech. Pořad se nyní čistě zaměřuje na automobily a dříve často přidával i nějakou tu scénku okolo, které lidé u Clarksona a jeho kolegů milovali, dnes bychom je však v pořadu nenašli.

Co nový pořad žene skutečně dopředu, jsou moderátoři, ze kterých je cítit že se při natáčení nesmírně baví. Matt LeBlanc přidává suchý humor, Harris uchvacuje svým řidičským uměním a Reid přidává čerstvý mladický nadhled. Elán tady rozhodně nechybí, což se nedá říct o The Grand Tour. Navíc u Grand Touru máte pocit, že je to jen omílání všeho, co již bylo použití v Top Gearu, ale nový Top Gear si pánové dělají po svém a náramně je to baví a to jen a jen dobře!