› Jan Kopecký se spolujezdcem Pavlem Dreslerem byli ve druhém podniku letošní sezóny mistrovství České republiky k neporažení, zopakovali své loňské vítězství v Rallye Šumava Klatovy
› Mistr České republiky zaznamenal 18. vítězství v domácím šampionátu v řadě
› Druhá posádka týmu ŠKODA ve složení Juuso Nordgren/Tapio Suominen zaujala zlepšujícími se výkony, když během své druhé asfaltové rally skončila na třetím místě
› Šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek: „Jan zůstává na asfaltu neporažen, Juuso zaznamenal významné zlepšení a excelentní časy. Svým třetím místem splnil naše očekávání.“

ŠKODA FABIA R5

Po svém vítězství v kategorii WRC 2 na Francouzské rally na Korsice Jan Kopecký a Pavel Dresler (CZ/CZ) opět ukázali, že jsou na asfaltu neporazitelní. Tentokrát posádka vyhrála v domácí Rallye Šumava Klatovy, která je druhým kolem letošní sezóny mistrovství České republiky (MČR). Úřadující mistři republiky od svého debutu s vozem ŠKODA FABIA R5 právě na Rallye Šumava Klatovy v dubnu 2015 nebyli v žádném podniku mistrovství České republiky poraženi, to znamená 18 vítězství v řadě. Jejich mladí týmoví kolegové Juuso Nordgren a Tapio Suominen (FIN/FIN) ukázali během své druhé rally na asfaltu neustále zlepšující se úroveň svých výkonů, když skončili na stupních vítězů, konkrétně na třetím místě.

Fanoušci očekávali vzrušující souboj mezi jezdcem ŠKODA Janem Kopeckým a pilotem Fordu Alexejem Lukyanukem z Ruska. Již v letech 2016 a 2017 na Barum Czech Rally Zlín byli tito jezdci velkými soupeři a vedli spolu strhující a těsné souboje až do cíle. V obou případech vyhrál mistr České republiky Jan Kopecký. Na letošní Rallye Šumava Klatovy se ale Jan Kopecký ujal jasného vedení rovnou od startu. Od první rychlostní zkoušky vyhrál v první etapě všechny ostatní, jeho soupeři nedostali šanci jej ohrozit.

Také v sobotu Kopecký rychlou a bezchybnou jízdou kontroloval své dominantní vedení s náskokem 53 sekund na jezdce Fordu Alexeje Lukyanuka. „Je opravdovým potěšením řídit tak dokonalý vůz, jakým je ŠKODA FABIA R5. Opravdu jsem si užil vynikající atmosféru v okolí Klatov,“ komentoval svůj výsledek nadšený Jan Kopecký na stupních vítězů. Od svého prvního společného nasazení v dubnu 2015 na Rallye Šumava Klatovy vyhrála dvojice ŠKODA FABIA R5 a úřadující mistři České republiky Jan Kopecký/Pavel Dresler všech 18 soutěží v řadě.

Mladá posádka týmu ŠKODA Juuso Nordgren/Tapio Suominen byla po prvních dvou rychlostních zkouškách na celkově desáté pozici. „Tratě byly pekelně rychlé, musel jsem často brzdit z maximální rychlosti a přitom hledat optimální brzdné body před ostrými zatáčkami,“ komentoval své účinkování Nordgren. Během své druhé rally na asfaltu ukázal mladý Fin jednoznačně stoupající křivku své výkonnosti. Večer prvního dne se tato tovární posádka týmu ŠKODA posunula na pátou pozici těsně za mladého českého jezdce Filipa Mareše. Již během první nedělní rychlostní zkoušky, i přes defekt na konci měřeného úseku, zaznamenal Nordgren nejrychlejší čas, který jej vynesl na čtvrtou pozici. Zásluhou několika rychlých časů na zbývajících rychlostních zkouškách si udržel svoji pozici, a když jezdec Fordu Václav Pech na předposlední RZ vyjel z trati, posunul se Nordgren na pódiové třetí místo.

Šéf ŠKODA Motorsport Michal Hrabánek prohlásil: „Jan zůstává na asfaltu neporažen, Juuso zaznamenal významné zlepšení a excelentní časy. Svým třetím místem splnil naše očekávání.“

Celkové výsledky Rallye Šumava Klatovy (MČR)

1. Kopecký/Dresler (CZ/CZ), ŠKODA FABIA R5, 1:24.24,7 h
2. Lukyanuk/Arnautov (RUS/RUS), Ford Fiesta R5, +53,3 s
3. Nordgren/Suominen (FIN/FIN), ŠKODA FABIA R5, +1.42,4 min
4. Mareš/Hloušek (CZ/CZ), ŠKODA FABIA R5, +2.01,4 min
5. Kopáček/Rendlová (CZ/CZ), Ford Fiesta R5, +2.43,7 min

Číslo dne: 18

Od svého debutu v dubnu 2015 na Rallye Šumava Klatovy zůstává Jan Kopecký s vozem ŠKODA FABIA R5 v rámci mistrovství České republiky neporažen 18krát v řadě.