ŠKODA AUTO zve cyklisty do Lví stopy

› Spojení národní hrdosti se sportovním výkonem – unikátní oslava stého výročí vzniku republiky v podání automobilové značky ŠKODA
› V mapových podkladech České republiky na internetovém portálu Mapy.cz vznikne největší GPS obrazec státního symbolu ČR na světě, ve tvaru dvouocasého lva, vyobrazený pomocí tras cyklistických stezek, o celkové délce téměř 2 000 km
› Výzva pro celou rodinu s podporou ambasadorů a účastí olympioniků
› Webová platforma pro registraci pro pokus o vytvoření rekordu: www.lvistopa.cz

ŠKODA AUTO

Československo letos slaví 100 let od svého založení. Netradiční oslavu výročí samostatné republiky připravila ŠKODA AUTO ve spolupráci s dalšími partnery projektu pod názvem Lví stopa. Jako dlouholetý sponzor profesionálních i amatérských cyklistických závodů, přichystala domácí automobilka pro tuto příležitost unikátní akci v podobě vytvoření největšího obrazu státního symbolu ČR na světě ve tvaru dvouocasého lva. Ten bude zanesen v mapě České republiky, pomocí tras jednotlivých cyklistických stezek o celkové délce dosahující téměř 2 000 km. Trasy jsou připraveny pro širokou veřejnost, jak pro rodiny s dětmi, tak i pro aktivní cyklisty.

ŠKODA AUTO pojme oslavu 100 let české státnosti netradičním způsobem. Spojuje národní hrdost se sportovním výkonem a pokusem o vytvoření světového rekordu – největšího obrazu státního symbolu ČR na světě – ve tvaru dvouocasého lva vykresleného v mapě pomocí GPS souřadnic tras jednotlivých cyklistických stezek. Výsledkem je zábavná akce pro náruživé cyklisty, hobby jezdce ale i celé rodiny, jíž se může zúčastnit každý podle své chuti, místa bydliště a aktuální fyzické kondice.

„Jako hrdý partner cyklistiky jsme se rozhodli spojit oslavy výročí vzniku republiky s pohybovou aktivitou, do níž chceme zapojit nejen vyznavače jízdních kol,“ vysvětluje vedoucí marketingu ŠKODA AUTO Česká republika Petr Janeba. „Rádi bychom vyzvali všechny aktivní občany bez ohledu na věk, aby se stali součástí připomínky stého výročí založení Československa ať už aktivně, nebo prostřednictvím sociálních sítí,“ dodává Petr Janeba.

V České republice tak, v prostředí mapového rozhrání Mapy.cz, vznikne 100 cyklotras různé obtížnosti o délce přibližně 20 km. Každá z nich bude mít vlastní popisek a bude upozorňovat na zajímavá místa v okolí. Hlavní cílovou skupinou jsou rodiny s dětmi, které mohou pojmout tuto sportovní aktivitu jako vlastivědné výlety za poznáním České republiky. Na své si však přijdou i zkušení cyklisté. Každý účastník se bude moci přihlásit pomocí jednoduchého webového formuláře na webových stránkách www.lvistopa.cz .

Jako předjezdec bude působit cyklistický nadšenec Milan „Forest“ Silný, jenž vyrazí po Lví stopě 26. května a během následujících 12 dnů ji absolvuje celou. Z jeho cesty bude vznikat unikátní obsah, který bude prezentovat zajímavosti na trase i situace, s nimiž se setkává každý cyklista. Měl by tak motivovat další zájemce a cyklistické nadšence, aby ho následovali. Zapojit se může každý, kdo se bude právě nacházet v jeho okolí. Pro cyklisty, kteří se přidají, budou připraveny zajímavé ceny. Kde přesně se Milan „Forrest“ Silný momentálně nachází, bude možné sledovat na webových stránkách i sociálních sítích projektu Lví stopa. Inspirativní předjezdec bude mít během cesty oporu v podobě doprovodného vozu ŠKODA OCTAVIA, který poveze jeho cyklistické vybavení a dva náhradní bicykly z cyklistické kolekce značky ŠKODA.