Respektovaný německý časopis Auto Bild podrobil dlouhodobému testu vúz ŠKODA FABIA COMBI 1.2 TSI DSG a najel sním 100 000 kilometrů.

ŠKODA FABIA COMBI

Zelená FABIA COMBI jezdila dva roky po celé Evropě. Střídali se v něm řidiči z redakce časopisu, redaktoři, fotografové i další, kteří jsou k přípravě prestižního motoristického titulu zapotřebí. Auto okusilo hodně dálnic, ale prohánělo se i v ulicích Hamburku, kde redakce Auto Bildu sídlí.

Pro ježdění po městě byla FABIA COMBI mezi řidiči velmi oblíbená. Velké oblibě se těšila i zelená barva na karoserii testovaného vozu. Za jeho volantem se za celou dobu testování vystřídalo přes 40 lidí.

Na konci testu se FABIA vrátila do České republiky, konkrétně přímo do Mladé Boleslavi, kde byla vyrobena. Na tachometru měla přes 106 tisíc kilometrů.

V Mladé Boleslavi se vozu ujal tým mechaniků, který začal auto rozebírat. Končí tak každý vůz, který projde dlouhodobým testem Auto Bildu. Nejdřív zmizela kapota, pak dveře, následovaly v poměrně rychlém sledu další a další díly. Vše můžete vidět na časosběrném videu u tohoto článku.

Každý odmontovaný díl pečlivě prohlíželi a měřili odborníci ze společnosti DEKRA. Zvídavě vůz a všechny díly i odkryté prostory monitoroval také redaktor Auto Bildu. Odstrojená karoserie a další součásti vozu pak ještě na bílém podkladu vytvořily aranžmá pro finální fotografii. Ta ukázala i ty nejmenší součástky, na které se soustředil zájem hodnotících expertů.

Zajímá-li vás další osud rozebraného auta, vězte, že zelená ŠKODA FABIA COMBI se vrátí do Německa. Všechny díly dostane odborná škola, jejíž žáci je složí zase do podoby hotového auta. To pak bude sloužit při výuce.