O vozech Volvo se tvrdí, že se jedná o jedny z nejbezpečnějších vozů na světě. Je tomu skutečně tak? Podívejte se na video, ve kterém se Volvo XC70 srazilo ve vysoké rychlosti s projíždějícím Kamionem.

Nesmrtelné Volvo

Volvo se v podstatě celou svou dobu existence věnuje co možná nejvyšší bezpečnosti svých vozů. Důkladný vývoj pravidelně dokazuje míru bezpečnosti těchto vozů, což potvrzují také nezávislé testy například Euro NCAP, kde od roku 2005 neskončil žádný z vozů Volvo s nižším hodnocením jak 5 hvězd.

Kvality vozů švédské značky samozřejmě potvrzují i příklady praxe, což dokazuje i video nepříjemné čelní srážky vozu, zastupujícího model XC70 z let 2007 až 2016, který se střetl s nákladním vozem Scania.

https://www.youtube.com/watch?v=NESquSzqPHM

Nehoda se měla odehrát v rychlosti 60 km/h a je vidět, že při nehodě nedošlo ke střetu celou šíří vozu. Podle informací měl, řidič z vozu vystoupit naprosto v pořádku a bez zranění. Volvo tak dokázalo, že hvězdy sbírá skutečně zaslouženě a že jeho vozy chrání statisíce silničních poutníků po celém světě. Možná i proto je Volvo jednám z nejvyhledávanějších vozů mladých rodin.