Škoda Kodiaq GT je tu, stále však v maskování

Škoda připravuje novou karosářskou variantu modelu Kodiaq. Ten je prozatím plánován jen pro čínský trh, kde by se měl objevit ještě letos.

Přiostřený medvídek

V kategorii SUV bychom nejspíše již nenalezli ani jedno volné místečko, které by některá z automobilek nevyplnila některým modelem či jeho verzí. Nyní je velmi žádaná varianta tvz. SUV-kupé, se kterým přicházejí i mainstreamový výrobci jako Renault se svou Arkanou a Škoda s Kodiaqem GT.

Škoda nyní jeden testovaný prototyp provětrala, a zahalila jej do zajímavé kamufláže, která má evokovat Mazdu CX-5. Škodovácké SUV tak Mazdu připomíná přídí i koncovými světlomety.

Automobil je dokonce tak umně oblečen, že byste nepoznali jeho charakteristickou příď s rozdělenými světlomety. Základ designu nové karosářské verze bude sdílen s u nás známým modelem, ovšem jiná bude linka u přední masky chladiče. To dokazují i snímky maskovaného prototypu. Nejvýznamnějším rozdílem bude svažující se střecha, kterou prototyp také velmi umně kamufluje.

V Evropě se nedočkáme

Automobil, který se bude nejspíše nazývat Škoda Kodiaq GT je primárně určen pro Čínský trh, pro evropskou verzi automobilka v současné době nemá v oblasti Evropy dostatečnou výrobní kapacitu a tak je jí nejspíše vůbec nedočkáme. Z nejlidnatější země do Evropy vůz vedení dovážet nechce a to hlavně kvůli náročnosti logistiky a nákladnému převozu.

Čínským zákazníkům se má nové GT představit již tento měsíc na autosalonu v Čceng-tu. Prodej v nejlidnatější zemi se rozběhne ještě do konce tohoto roku. Nabízena by měla být údajně s dvoulitrovým benzínovým čtyřválcem.