Škoda Auto převzala zodpovědnost za aktivity koncernu Volkswagen v Indii. Cílem tohoto velkého projektu je dlouhodobé posílení pozic koncernu na tamějším trhu a zároveň také převzetí platformy na které budou položeny nové vozy.

Indické škodovky

První z nich by se měl představit v roce 2020. Bude se tak jednat o první vůz, který bude vyvíjen a vyráběn v Indii- Všechny modely, které zde budou vyráběny budou postaveny na platformě MQB, kterou půjde použít jako modulární stavebnici pro vozy s motorem uloženým napříč. Platforma již nyní splňuje veškeré požadavky, které budou v Indii od roku 2020 platit.

“Jsme pevně přesvědčeni o tom, že jsme společně se značkou Volkswagen po roce a půl roku intenzivní práce nalezli vhodný postup, abychom na indický trh uvedli ty správné vozy ve správný čas. První model na nové platformě MQB-A0-IN představíme již v roce 2020. Jsem přesvědčen o tom, že náš projekt India 2.0 bude úspěšný,” řekl předseda představenstva společnosti Škoda Auto Bernhard Maier.

Indie je pro Škodu ideální

Platforma MQB má podle automobilky výhody například v tom, že díky standardizaci dílů, jejich rozměrů a také výrobních procesů s nimi spojených, se snižují náklady a zkracuje se doba výroby. Navíc MQB zvyšuje flexibilitu při vývoji nových vozidel.

V roce 2017 se dodávky zákazníkům v Indii zvýšily o více než 30% na 17 tisíc vozů. Na indickém subkontinentu je Škoda aktivní od roku 2001. V současné době zde nabízí čtyři modelové ředy a to Rapid, Octavia, Superb a Kodiaq.