Jak by se dal popsat Betley Continental GT jedním slovem? Snad jen luxus, nad luxusy.

Jedinečný kus práce

Bentley Continental GT je automobil, který je určen pro vyvolené. Novinka je jedinečná nejen svým vzhledem, ale také jízdními vlastnostmi a výbavou. Ovšem vše má své pro i proti. Pojďme se tedy podívat, co tento britský premiant přináší, jaká jsou jeho velká plus a čím naopak příliš nepotěší.

Motor je láskou na první poslech

Pod kapotou tohoto mazlíčka se ukrývá dvakrát přeplňovaný šestilitrový dvanáctiválec uspořádaný do W, který podává výkon 467 kW a točivý moment 900 N.m. Dynamické vlastnosti tohoto vozu jsou tak naprosto neuvěřitelné a to i přesto, že hmotnost tohoto vozu dosahuje 2,3 tuny. Neuvěřitelné!

Na výběr máte samozřejmě hned z několika režimů, přičemž ten, který Bentley skromně nazvalo Bentley, je podle Bentley ten nejoptimálnější. Přepnout se však dá i do maximálně komfortního módu, popřípadě módu Sport, který razantně přitvrdí, adaptivně přiostří a vy se tak budete moci oddat nefalšované sportovní jízdě.

Vzhled

Automobil a jeho vzhled, to je kapitola sama pro sebe. Nádherné ladné křivky, vůně kůže a lesk dřeva, tady je skutečně poznat že sedíte v něčem jedinečném. Navíc všechno je podpořeno robustním kovem, který dodává dojem nedobytnosti a tisícileté životnosti.

Dobrou zprávou je, že se novinka již prodává. První čtyři kusy dokonce jsou i v Česku a to od června tohoto roku. Dokonce roku by pak mělo toto číslo stoupnout na dvacet kusů. V tomto období by se také měl objevit verze cabrio tohoto vozu.