Samson Motors a jejich létající zázrak

Samson Motors je společnost z Oregonu, která se přes deset let věnuje vývoji tříkolky Switchblade. A snaha nese své ovoce, společnost podle nejnovější informací má již přes 800 rezervací na tento stroj.

Do vzduchu i na asfalt

Společnost Samson Motors zahájila výrobu modelu Switchblade, který má být schopen jak letu, tak i jízdě po silnici. O tomto modelu se čas os času objeví nějaká nová zpráva a ta poslední se týká marketingových úspěchů.

Společnost by měla mít na svůj stroj údajně přes 800 rezervací, což z něj dělá jednoho z nejúspěšnějších zástupců výrobců v kategorii strojů schopných letu i jízdy. Rezervace mají pocházet od zájemců z celkem 24 států celého světa a 46 z 50 států amerických. Na prvním místě v počtu zájemců je pak Kalifornie a za ní následuje Florida a Texas.

Jedinečný stroj

Samson Switchblade se během svého vývoje dočkal několik úprav svých technických specifikací. Ty nejaktuálnější mu umožňují křídla zasunout do svých prahů, díky čemuž má na délku 5,1 metru a na šířku 1,8 metru. Pro let se křídla vysunou a šířka se zvětší na 8,2 metru a délka na 6,2 metru.

Původní nabídka hned několika jízdních jednotek se zúžila na jednu jedinou blíže nespecifikovanou variantu vidlicového čtyřválce o výkonu 142 kW. Na Zemi by měl být stroj schopen jet rychlostí 201 kilometrů v hodině. Ve vzduchu pak 257 km/h a maximálně 322 kilometrů. Spotřeba paliva má být 5,9 litrů benzínu na 100 kilometrů a ve vzduchu 34 litrů na jednu hodinu letu. Pro vzlet je nutná dráha o minimální délce 335 metrů, pro přistání pak 488 metrů.