CAR4WAY v Praze rozšířila nabídku sdílených vozů a začala poskytovat volný carsharing na celém území hlavního města

– Aktuální nabídka 600 sdílených vozů od CAR4WAY v režimu volného carsharingu je největší jak počtem, tak sortimentem nabízených vozů v České republice
– CAR4WAY již 4 roky poskytuje službu sdílení vozů v Praze, a buduje tak povědomí o sdílené ekonomice v praxi, je tak lídrem na trhu sdílené mobility
– Moderní, inovativní a ekologické možnosti mobility již dnes v praxi přinášejí nejen úspory parkovacích míst, ale také zlepšují životní prostředí v Praze
– Flotila 40 elektromobilů VW e-Golf patří mezi zákazníky ke stále častěji vyhledávaným vozům
– V září dodala společnost Louda Auto a.s. již 1000. vůz ŠKODA OCTAVIA COMBI poskytovateli největšího pražského carsharingu společnosti CAR4WAY a.s.
– Brno je dalším městem otevřeným moderním způsobům mobility a CAR4WAY je u toho!

Povědomí o sdílené ekonomice roste a s ním také povědomí o výhodách carsharingu. Společnost CAR4WAY a.s. působí na poli sdílení vozů již 4 roky a za tuto dobu ušla dlouhou cestu plnou inovací a historických průlomů. Jako zakládající člen Asociace českého carsharingu pomohla definovat legislativní základy pro provozování sdílení automobilů v Praze. Posledním významným milníkem je současné zavedení volného carsharingu s možností parkovat bezplatně v modrých a fialových zónách po celé Praze. To pro naše zákazníky znamená jednak konec striktního vracení vozu do stejné lokality, kde si vůz vyzvedli, ale také značné zjednodušení parkování, v již přeplněné Praze. CAR4WAY tak jako první poskytuje plnohodnotnou službu sdílení vozů, která je standartní ve většině světových metropolích.

V současné době je CAR4WAY největším poskytovatelem carsharingu v České republice, a to nejen co do počtu aut, ale také co do rozmanitosti vozového parku. V září letošního roku byl dodán jubilejní 1000. vůz ŠKODA od počátku fungování tohoto projektu. V současné flotile vozů najdete jak osobní vozy značky ŠKODA ve velikosti CITIGO, FABIA, RAPID až po ŠKODA OCTAVIA COMBI, tak i užitkové vozy VW Caddy a Transporter. Nedílnou součástí je také 40 elektromobilů značky Volkswagen e-Golf.

Ekologická stránka celého projektu sdílení automobilů je jedním z hlavních pilířů – vždyť jeden sdílený vůz nahradí 8 až 12 nevyužívaných a převážně starých vozů, kterých je nejen po Praze stále mnoho. Také využívání elektromobilů značně ulehčuje našemu životnímu prostředí. Právě v elektromobilitě vidíme další potenciál a možnost rozvoje carsharingu. Ať už jsou to zmiňované vozy VW e-Golf, kterými už naši zákazníci jezdí, tak i další připravované elektromobily značek Volkswagen a ŠKODA. Věříme, že právě tyto vozy si co nejdříve najdou svou pevnou pozici ve flotile sdílených vozů CAR4WAY.

Pro Prahu již carsharing není velkou neznámou a postupně si získává řadu uživatelů, kteří našli ve sdílení automobilů své výhody. Našim cílem je rozšířit službu carsharingu i do dalších velkých měst a provázat tento způsob dopravy s tradičními veřejnými dopravními prostředky. CAR4WAY od října 2018 do května 2019 každý měsíc rozšíří svoji nabídku mobility o další službu či lokalitu. Neustále tak chce zůstat průkopníkem v poskytování mobility v České republice.

Naší další štací bude Brno. Již od října rozšíříme projekt CAR4WAY také do moravské metropole. V první vlně bude pro naše brněnské zákazníky připraveno 50 vozů automobilky ŠKODA, a to modely FABIA, RAPID a ŠKODA OCTAVIA COMBI. Tento počet se bude v budoucnu nadále navyšovat.

CAR4WAY v číslech

Naším nejmladší uživatel carsharingu je pan Štefan, který se narodil v dubnu roku 2000.
Naopak nejstarší zákazníkem CAR4WAY je pan Josef, narozený v září roku 1940.
Uživatelem s největším počtem rezervací je pan Vojtěch, ten si udělal celkem 729 rezervací a najel s námi 10 234 kilometrů.
Pan Zbyněk je naším rekordmanem v počtu najetých kilometrů – najel 16 075 km při pouhých 59 rezervacích.
Nejdelší trasou jednoho z našich uživatelů byl výlet do italského města Capoliveri. Trasa měřila přes 1214 km.
Oproti roku 2017 se celkový počet kilometrů podařilo více jak zdvojnásobit, celkově vzrostly téměř o 131 %.
Škoda CITIGO, FABIA a RAPID patří k nejčastěji rezervovaným vozům. Celkový počet rezervací těchto modelů překonal hranici 45 000.