Pomozte splnit sen jedné malé automobilky

Rodinný podnik Huet Brothers chce získat peníze na dokončení svého ojedinělého projektu skutečně zajímavým způsobem. Chce k tomu využít prodej elegantních hodinek a platformy Kickstarter.

Zajímavý projekt

Huet Brothers je nizozemská společnost, která se řadí mezi malosériové výrobce sportovních automobilů. Tam patří od roku 2007, kdy představili svůj nostalgický speciál HB Speciál s technikou britského Triumphu TR6. Začátkem roku 2012 představili své nové dílo a to projekt HB Coupé, který svými liniemi navazoval na roadster, ovšem technika již měla být modernější.

Základem druhého modelu bude karbonový monokok ve kterém se měly ukrývat motor, převodovka a náprava od německého BMW. Zájemci o toto retro kupé měli navíc mít možnost volit mezi hned třemi variantami lišícími se vzhledem i výkonem.

Ještě v průběhu roku 2012 došlo v projektu k několika změnám jako například přechod k benzínovému dvoulitrovému čtyřválci ve dvou výkonnostních verzích. Dárcem se měla stát pohonná jednotka z Mazdy MX-5 třetí generace.

Projekt stále žije

Projekt však nakonec nedošel ke zdárnému konci, protože se ukázal být dražší, než výrobci předpokládali. Naštěstí však společnost i nadále renovuje veterány a tak se netopí v dluzích. Díky tomu mohla nyní projekt znovu obnovit.

Bratři Huetovi se rozhodli jej financovat prostřednictvím internetové platformy Kickstarter zaměřené na crownfundingové financování nejrůznějších projektů. Příspěvatelům však neslibují slevu na vůz, ale na oplátku jim nabízejí skutečně stylové hodinky HB Benefactor Chronograph podle vlastního návrhu. Ty se momentálně prodávají za 295 eur. Design hodinek je inspirován volantem a přístrojovou deskou modelu HB Special. Srdcem hodinek je pak švýcarský strojek Ronda a volit může zájemce mezi provedením Classic a Sport.