Blíží se konec Smartu?

Značka Smart oslavila letos 20 let na trhu a je dost možné, že se jednalo o její poslední kulatiny. Během příštího desetiletí se totiž může stát historií automobilového průmyslu.

Budoucnost chytré značky?

Značka Smart se během svého dvacetiletého působení neprosadila tak, jak její koncern doufal. V současné době nabízí dvě tradiční modelové řady a podle dosavadních plánů se chce zaměřit výhradně na elektřinou poháněné automobily, které mají z její nabídky vytlačit vozy s klasickými motory a to již v příštím desetiletí.

Budoucnost má být spojena s malými městskými automobily modelových řad Fortwo a Forfour, ovšem vše může dopadnout zcela jinak. Vše by totiž mohlo změnit ukončení spolupráce s automobilkou Renault na výrobě modelové řady Forfour a s ní spřízněného Twinga, které je na konci životnosti bez rýsujícího se nástupce.

Vše má svůj konec

Daimler by údajně s ohledem na krok automobilky Renault nepokračovat v Twingu nepokračovat na pracech Fourfour. Fourtwo by tak mohl zůstat v nabídce osamocen a nakonec by i on měl skončit bez nástupce. Podle neoficiálních informací by se tak mělo stát do roku 2026 a tak by i měla zmizet ze scény značka Smart.

Mercedes chce však zůstat v sekci malých automobilů i nadále. Vozy Smart by měly nahradit malé vozy Mercedes-Benz, které by se měly objevit v příštím desetiletí a měly by představovat přímou konkurenci pro modely A1 od Audi a pro Mini.