Jaguar v problémech

Automobilka Jaguar vykázala ve třetím čtvrtletí tohoto roku ztrátu před zdaněním 90 milionů liber. A to i přesto, že ve stejném období minulého roku byla v zisku.

Divoká kočka se potápí

Největší britský výrobce uvedl, že na vině je 13 procentní propad prodeje. Méně vozu bylo prodáno v Číně a společnost je momentálně nervózní z ohledně budoucnosti naftových motorů v Evropě a nejasností kolem brexitu.

Řešením jak se podobným problémům pro příště vyvarovat bude rozsáhlý program na snížení nákladů. Do něj chce vložit 2,5 miliardy liber, tedy asi 73 miliard korun. Tento program by měl výrazně navýšit ziskovost.

Tradiční britský výrobce produkuje celou řadu modelů s dieselovým motorem a jen pomalu vychází vstříc stále silnější poptávce po hybridních a elektrických automobilech. Největší problémy má výrobce luxusních vozů v Číně. A co hůř, nikdo neví co je vlastně způsobuje, protože jiným luxusním značkám, i  těm evropským se na tamním trhu daří a prodeje neustále rostou.

Není v tom sama

Firma je momentálně v držení indické společnosti Tata Motors. I ta se momentálně potýká s problémy, protože v období od července do září taktéž vykázala ztrátu a i ona byla ve sjtném období loňského roku v zisku.

Snad se tedy Jaguaru podař problém co nejefektivnější odstranit a jeho propady nebudou pokračovat.