Víte o zabezpečovacích systémech do aut, ale nepřemýšlíte o nich? Nevsázejte vše pouze na štěstí! Když své milované auto jednoho rána nenajdete před domem, bude už pozdě přemýšlet nad tím, co jste mohli udělat, ale neudělali. Vyvracíme šest nejčastějších argumentů majitelů aut, kteří myslí, že nepotřebují zabezpečení vozidla.

Argument číslo 1: Moje auto je zabezpečeno proti krádeži z výroby.
Protiargument: Avšak nedostatečně. Vozidlo je sice z výroby standardně zabezpečeno imobilizérem, ale toto zabezpečení není dostačující a nezaručuje, že vám vozidlo neukradou.

Argument číslo 2: Když si dám namontovat zabezpečovací systém, ztratím nárok na záruku vozidla.
Protiargument: Určitě ne. Montáž zabezpečovacího systému VAM nemá žádný negativní vliv na záruku auta. Společnost VAM System navíc přebírá záruku na všechny části vozidla, které jsou zasaženy montáží jejího zabezpečovacího systému.

Argument číslo 3: Mám pojistku proti krádeži, zabezpečovací systém nepotřebuji.
Protiargument: Pojistka proti krádeži má oproti zabezpečovacímu systému několik nevýhod. V první radě se musíte smířit s tím, že své milované auto pravděpodobně už nikdy neuvidíte. Za druhé, pokud pojišťovna uzná pojistnou událost, vyplatí vám pouze zbytkovou hodnotu vozidla. Za ni si však auto stejného typu a výbavy těžko koupíte. Připravte se také na to, že na vyplacení peněz si počkáte přibližně půl roku.

Argument číslo 4: Nechám si namontovat zabezpečovací systém, a zloději vůz i tak ukradnou.
Protiargument: Pokud by k tomu došlo, jednalo by se o první případ za celou 20letou historii firmy. Zloději se sice snažili ukrást až 500 aut s namontovaným zabezpečovacím systémem VAM, ale nepovedlo se jim to ani jednou.

Argument číslo 5: Montáž zabezpečovacího systému bude zdlouhavá.
Protiargument: Technici jsou schopni provést montáž zabezpečovacího systému VAM do několika hodin. Navíc v případě zájmu mohou vycestovat i za vámi a namontovat systém ve vaší garáži.

Argument číslo 6: Budu muset neustále myslet na to, že si mám aktivovat zabezpečovací systém, a to zabere dost času.
Protiargument: Aktivace a deaktivace zabezpečovacího systému VAM je až dětsky snadná. V rámci montáže vám technici do palubní desky namontují část, do které stačí vložit malou kazetu, a auto klasicky nastartovat. Při vystupovaní z auta kazetu vytáhnete. Bez použití kazety se vozidlo nebude dát žádným způsobem nastartovat.

Jak systém VAM vůbec funguje?
Elektromechanický zabezpečovací systém VAM je 6 cestný imobilizér, který zajistí ochranu auta před použitím rušiček signálu GPS/GSM/GPRS, čtečky kódů či dálkových ovládaní, ale i výměnou spínací skřínky, řídicí jednotky motoru či palubní desky. Nebude možné použít ani duplikát klíče.

Proč je systém VAM nepřekonatelný?
V každém vozidle je montáž zabezpečení individuální, vždy se totiž zabezpečují jiné části a na jiných místech. Každé auto tak používá vlastní logický kód kombinatoriky.

Montáž systému
Systém VAM si do svého vozu můžete nechat namontovat na pobočkách v Praze a Ostravě. Máte-li do těchto míst daleko, technici za vámi rádi přijedou až do vaší garáže.

Více informací o tom, proč je zabezpečovací systém VAM nepřekonatelný pro zloděje, najdete na: www.vamsystem.cz