Premiéra nové generace Golfu je naplánovaná na druhou polovinu roku 2019. Ovšem jeho sériovou podobu se podařilo natočit již nyní a to s minimálním maskováním při testování v Africe.

Africké dobrodružství

Golf ve své osmé generaci byl zatím odhalen jen na stylizovaných skicách a i přesto byl již nyní k vidění v Africe, kde se proháněl na silnicích téměř bez maskování. Video mělo být údajně pořízeno v Jižní Africe a skutečně se má jednat o osmou generaci Golfu. I přesto se však objevují spekulace o tom, že by se mohlo jednat o podvrh v podobě počítačové animace.

Nicméně vůz na snímcích odpovídá očekávanému vzhledu, který nastiňují i zveřejněné náčrtky s úzkými předními světlomety a tradiční masivností C sloupků karoserie. Nízká světlá výška spolu s velkými koly pak působí dojmem, že by se mohlo jednat o testování některé z ostřejších verzí tohoto modelu, nebo právě počítačovou animaci.

Technická stránka vozu

Nový Golf by měla stát na inovované platformě MQB Evo. Ty by měla zajistit snížení hmotnosti vozidla asi o 50 kilogramů. Výběr pohonných jednotek by se měl pohybovat okolo benzínového tříválce 1.0 TSI nebo čtyřválce 1.5 TSI s odpojováním válců a elektrifikovaným turbodieselem 2.0 TDI.

Objevit by se měly také hybridní modely. Mildhybrid bude doplněn i o plug-in hybrid. Naopak elektrický e-Golf se nástupce již nedočká a jeho místo nahradí obdobně velký elektromobil I.D. Neo, který bude mít svou premiéru chvilku po osmičkovém Golfu.

Automobilka již dříve přiznala, že Golf osmé generace bude vyrábět na konci července 2019 a to doma ve Wolfsburgu.