Škoda a sériové Vision X

Letos odhalený koncept modelu Škoda Vision X by se měl ve své sériové podobě prodávat již příští rok. Automobil se již pilně testuje.

Odhalená novinka

V Jižní Africe byl totiž zachycen červený Volkswagen Golf osmé generace zcela bez maskování, a jemu dělala doprovod i stříbrná Škodovka v SUV provedení, který byla podle všeho nejspíše sériovou verzí právě konceptu Vision X.

Stříbrné SUV bylo zachyceno pouze zezadu a o to, že se jedná o nové SUV z Mladé Boleslavi, naznačuje tvar automobilu především pak jeho koncových světel. Když odmyslíme makování vozu, které je skoro stejné jako u Vision X, můžeme vidět sériovou verzi vozu. Podobně podobné jsou i zadní céčkové sloupky karoserie.

Zajímavý vůz

Vision X má mít ve svém konceptu velmi blízko k sériové podobě. Týká se to řešení přídě, tvaru masky chladiče i rozdělenými světlomety. Stejně tak počítejme s interiérem a s volně stojícím displejem multimediálního systému, což je řešení, které známe již z modelu Scala, tedy nástupce Rapidu.

Není se čemu divit, že Škodovka novinku již testuje. Její výroba by totiž měla začít v polovině července, a výstavní premiéra se odehraje na autosalonu v Ženevě. Automobil prozatím nemá své jméno, ovšem spekuluje se o užití označení Kosmiq. Automobil by tak opět začínal písmenem K a končil Q, o použití tohoto názvu totiž svědčí i to, že si jej automobilka nechala registrovat u příslušných úřadů.

Automobil by měl být zhruba 4,2 metrů dlouhý a měl by být přímým sourozencem modelu Seat Arona a Volkswagenu T-Cross se kterými bude sdílet platformu MQB A0.