BMW přemýšlí o novém vlajkovém supersportu

Již za čtyři roky by BMW mohlo ukázat nový hybridní supersport, který nahradí aktuální i8. Novinka by měla přinést až dvojnásobek výkonu oproti předchůdci.

Nadupaná novinka z Mnichova

Novinka je prozatím ve fázi zvažování, ovšem pokud by dostala zelenou, jednalo by se o lehčího a technicky vyspělejšího konkurenta McLarenu 570S, který by představoval totální vrchol emkové řady.

O celém projektu více řekl Klaus Fróhlich, člen představenstva BMW, který je zodpovědný za vývoj produktů: „Jste-li inženýrem, alespoň jednou v životě chcete postavit supersport,“ uvedl v rozhovoru pro britský Autocar. „A myslím si, že částečná elektrifikace to umožní.“ „Když použijeme kompaktní a výkonné elektromotory, karbonovou konstrukci i8, můžeme dostat skutečně zajímavý balíček. Když se podíváme na chystané supersporty Ferrari či McLarenu, po roce 2020 dostanou všechny nějakou formu elektrifikace,“.

Dvojnásobná radost

Novinka by měla dorazit kolem roku 2023 a její hybridní ústrojí by se mělo skládat ze zážehové pohonné jednotky a elektromotoru, přičemž výkon by byl podstatně vyšší než u i8. Zatímco elektrický sporťák se základem v tříválcové patnáctistovce poskytuje kombinovaný výkon 275 kW, připravovaná novinka by měla dostat nejen dvojnásobné množství válců, ale také výkonu.

„Elektromotory poskytnou radost z jízdy obdobnou té, kterou přináší osmiválce. Dodají sportovní pocit, takže se ke značce M dokonale hodí,“ myslí si Fröhlich s tím, že by novinka mohla vyzvat soupeře jako Honda NSX či McLaren 570S. „Modely M budou v budoucnu elektrické, ale bude se nám s tím pracovat hodně těžce. Taková auta totiž nemají mít jen skvělé zrychlení rovně. Musí fungovat v zatáčkách a na závodních okruzích, což je vzhledem ke zvýšené hmotnosti aut s tímto pohonem problém,“ dodal.