BMW a North Face vytvořili speciální pojízdný stan

Americká společnost North Face vytvořila spolu s BMW Designworks netradiční koncept obytného přívěsu.

Unikátní přívěs

Norh Face je značka která se soustředí na výrobu sportovního oblečení a vybavení, především pak do nehostinných podmínek. Koncept přívěsu jménem Futurelight zaujme především svým vzhledem a také použitými materiály.

Na první pohled vyvolává přívěs dojem, že se jedná o stan, který je postavený na vozíku. Skutečnou je ovšem někde trochu jinde, i když ne zas tak daleko. Konstrukce podvozku využívá kompozitních materiálů a na ní je usazena obytná nástavba, která má velmi blízko k těm nejmodernějším stanům.

Technologické výstřelky

Koncept byl navržen tak, aby přitáhl pozornost k nové tkanině vyvinuté ve společnosti North Face, která využívá nanovlákna a je pojmenovaná jako samotný koncept. Tkanina je vůbec nejvyspělejším prodyšným a zároveň nepromokavým materiálem na světě. Má vynikající propustnost vzduchu a zároveň je voděodolný.

Koncept karavanu si krom použitých materiálů zaslouží pozornost i díky tomu, že je inspirován roadsterem Gina Light Visionary Model. Ten šokoval svou neobvyklou konstrukcí a materiály použitými na karoserii, což byla textilie. Díky ní a elektrohydraulické kostře vozu pak bylo možné měnit jeho celkový vzhled.